Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haber

Öğretmenlerin anısına asiye karanfil atıldı

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Sendika üyeleri ve yöneticileri Antakya’da bir araya gelerek 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden öğretmen meslektaşlarının anısına köprü üzerinden Asi nehrine karanfiller bıraktı. Hatay’ın en önemli sembollerinden bir olan Asi nehrini ölen öğretmen meslektaşlarının ardından karanfillere boğan sendika yöneticileri yaptıkları basın açıklamasıyla da öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti. Tüm Öğretmenler sendikasının karanfil etkinliği büyük takdir topladı.

Ellerde pankartlarla yürüyüş yaptıktan sonra Basın açıklamasında bulunan TÖB-SEN üyesi öğretmenler adına konuşan başkan Deniz Ezer özetle şöyle dedi:
“Tüm öğretmenlerin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü kutluyorum.
İçinde bulunduğumuz tüm olumsuz koşullar; öğretmenin itibarsızlaştırılması, iktidarın eğitime yönelik gerici ve dayatmacı politikalarına karşı örgütlü mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğimiz bilinmelidir.
Biz öğretmenler bu toplumun aydınlık yüzü olarak halkımızla kopmaz bir bağ, sarsılmaz bir güven ile aydın ve tam bağımsız Türkiye mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Öğrencilerimiz için bilimsel, akademik, parasız halk için eğitim mücadelesinden geri adım atmayacağız.”
TÖBSEN olarak 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde 6 Şubat depreminde yitirdikleri, öğretmenleri anmak amacıyla karanfil le yürüyüş yapıp, ardından basın açıklaması gerçekleştirdiklerini söyleyen Deniz Ezer, daha sonra Hatay’ın simgesi olan ve Akdeniz ile birleşen ASİ nehrine karanfilleri bıraktıklarını kaydederek :” Tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.” dedi
TÖB-SEN Genel sekreteri Hizam Hasırcı da mesajında :;” Biz çok güzel bir aileyiz. Her zaman ki gibi yine onur duydum…5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü onuruyla öğretmenlik yapan bu ülkenin aydınlık yüzleri olan bütün meslektaşlarıma kutlu olsun. Depremde yitirdiğimiz öğretmenlerimizi ve vatandaşlarımızı bu vesileyle saygıyla anıyoruz. ”dedi – Meriç Demiray-

 

DİĞER VİDEOLAR