OHAL süreci bir an önce bitmeli,

OHAL süreci bir an önce bitmeli,

Suçlu suçsuzdan ayrılmalıdır

SP Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, geleneksel iftar programlarında önemli mesajlar verdi

Saadet Partisi geleneksel iftar programlarından birini daha, geçtiğimiz gün, partililerin ve basın mensuplarının katılımıyla Antikya Restoranda gerçekleştirdi. İftar programında; SP Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, SP İl Başkanı Mustafa Eğe, Yönetim Kurulu üyeleri, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, AGC Başkanı Murat Berber ile çok sayıda basın mensubu yer aldı.
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, iftar etkinliğinde yaptığı konuşmasında önemli mesajlar verdi. Çalışkan, OHAL sürecinin bir an önce bitmesinin ve normalleşmeye dönülmesinin önemine vurgu yaptı, ülkemizin acilen normalleşmeye ihtiyacı olduğu mesajını iletti.
İslam’ın sosyal yönünün aktif olduğu bir zaman diliminde mübarek Ramazan ayının ülkemizde ve İslam coğrafyalarında yaşanan sıkıntıların gitmesine vesile olmasını dileyen Çalışkan şunlara değindi: “Ülkemiz ve bölgemiz büyük felaketlerin eşiğinde. En son acı bir helikopter faciası yaşadık. Üst üste terör devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte ortaya çıkan bir OHAL süreci devam ediyor. Gönlümüz arzu ederdi ki bu ramazan ayı vesilesiyle ülkemizdeki huzursuzluklar bir an önce son bulsun, ülke bir an önce normale dönsün. İçinde bulunduğumuz süreç bir an önce sonlandırılıp 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davalarda yargılama süreci bir an önce tamamlanmalı suçlu olanlar cezalandırılıp suçlu ile suçsuz birbirinden ayrılmalıdır.”
Fetö davalarının bugünkü şekliyle bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldığını savunan Çalışkan, bunun da son derece sakıncalı olduğunu, bu süreçte şahısların da kurumların yıpratılmamasının gerektiğine dikkat çekti.
Ülkemizin pek çok problemlerinden birisinin de 16 Nisan referandumu ile birlikte ülkemiz ciddi olarak bir kamplaşmanın eşiğine gelmesi olduğunu belirten Çalışkan, “Temenni ederiz ki bu kamplaşma son bulur. Aksi takdirde Allah muhafaza gelecekten iyimser düşünmemiz mümkün olmaz. Ülkemizin dış dünya ile irtibatında son günlerde peş peşe yaşanan olaylar da bunun bir göstergesi. YPG denen terör güruhu sınır kapılarımıza dayanmış durumda. Türkiye artık dış politikasını gözden geçirmeli. Müttefik dediğimiz Amerika’nın YPG’ye bu kadar destek verdiği bir dönemde ilişkileri tekrar gözden geçirmek gerekir. Suriye’de de halen bütün bu tavizlere rağmen bir türlü neticelenmeyen bir barış söz konusu. Bu konudaki mağduriyetlerde had safhada devam ediyor. Umarız Ramazan vesilesiyle ülkemiz ve Suriye bu Ramazan vesilesiyle tekrar huzura kavuşur” dedi.
İftar programında konuşma yapan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege de, konuşmasında Şırnak’ta düşen helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diledi, Ramazan Ayı’nın ülkemiz ve İslam coğrafyası için hayırlara vesile olmasını temenni etti. -Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 1 times, 1 visits today)