Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul bahçesinde yakılan lastik söndürüldü
Hatay BŞB: Farkındalık Yaratıyoruz!

Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB),
Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB), 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası vesilesiyle, okullarda yangın eğitimi ve tatbikatları yapıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, il genelindeki öğretim kurumları ve kamu kurum kuruluşlarına, olası yangın ve afet durumlarında ne yapılması gerektiğini, verdikleri eğitim ve tatbikatlarda detaylı olarak anlatıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden bu konuda yapılan açıklamada, “Farkındalık yaratıyoruz” başlıklı şu paylaşım yapıldı:

“Büyükşehir itfaiye ekipleri, yapılan tatbikatlarda, ‘yangın nasıl çıkar, nasıl söndürülür, nasıl kontrol altına alınır’ gibi teorik bilgileri, personele ve öğrencilere aktardı. Bunun yanı sıra, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler de anlatıldı. Tatbikatta yapılan canlandırmalarda, eğitime katılanlar, yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini tecrübe etti. Yangın tatbikatından sonra, mahsur kalan bir kişinin kurtarılması da canlandırıldı.

Afet durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirten Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, eğitim alanların, tatbikatlarda sergilediği davranışlardan mutlu olduklarını ifade ettiler.”

-Mutlu Yanık-