Okullarda Ağız Sağlığı Taraması

Okullarda Ağız Sağlığı  Taraması

Hatay Dişhekimleri Odası’nın öncülüğünü yaptığı “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” kutlamaları kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak işbirliği içinde okullara yönelik çalışmalar yapılıyor.
İl Sağlık Müdürlüğü, ülkemizde, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ve 22 Kasım’ı içerisine alan haftanın Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlandığının altını çizerek, ekinliklerle ilgili şu bilgileri verdi:
“Toplum ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekilen bu haftada, ağız ve diş sağlığı ile ilgili hastalıkların önlenmesinde koruyucu diş hekimliği anlayışının yerleştirilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle çocukluk döneminde verilecek olan eğitimlerle, düzenli ve doğru teknikle fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve düzenli diş kontrollerine gitme bilinci oluşturulması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda, 2018 yılı ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ etkinliği kapsamında, ilimiz genelinde farklı okullarda, İlçe Sağlık Müdürlüklerimizde görev yapan diş hekimlerimiz tarafından; ağız ve diş sağlığı, doğru diş fırçalama, doğru beslenme ve florürlü vernik konularında eğitimler verilmiş olup, eğitim sonrası çocuklarımıza ağız diş setleri dağıtılmıştır.” -Selvi Günay-