Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öldürülen imam için adalet arayışı

İskenderun ilçesinde sabah namazı

İskenderun ilçesinde sabah namazı sırasında kalleşçe saldırıya uğrayarak şehit edilen İmam Hasan İnci için adalet çağrıları yükseliyor. MİL-Diyanetsen sendikası ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İnci’ye yapılan saldırıyı kınayarak din adamlarına yönelik artan saldırıların dikkat çekici boyutlara ulaştığını ifade ettiler.
Şehit Pamir Caddesi’nde bir araya gelen MİL-SEN üyeleri, sivil toplum temsilcileri ve siyasi parti yetkilileri, din görevlilerine yönelik saldırılara karşı birlikte seslerini yükselttiler.
Sadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik, artan cinayetler karşısında adaletin tesisi için kısasa kısas ilkesinin uygulanmasını savundu. Çelik, “Haksızlığın karşısında susmamamız lazım. Şu an burada din görevlisi kardeşimizin şehit edilmesi söz konusu, kanların yerde kalmaması için kısasa kısas diyorum” şeklinde konuştu.
MİL-Diyanetsen İlçe Başkanı Fatih Canbaz, İmam Hasan İnci’nin şahsi bir husumetle alakası olmadığını belirterek, “İmamlarımıza yapılan saldırılar endişe verici boyutlara ulaştı. Diyanet ve din görevlilerimize itibarsız suikastlar yapılmaktadır. Hasan hocamızın ailesine Şehitlik belgesinin verilmesini talep ediyoruz” dedi.
Hasan İnci’nin ailesine adaletin sağlanması için hukuki mücadele vereceklerini vurgulayan Canbaz, devlet büyüklerine seslenerek İnci’nin şehitlik belgesinin verilmesi çağrısında bulundu. İnci’nin ardında dört çocuk bırakarak aramızdan ayrılmasının yarattığı derin üzüntüyle, adaletin tesisi için sesler yükseliyor. – Yusuf Cemil Karaçay-