Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öldürülen Öğretmen İçin Eğitim Sen’den Tepki

İstanbul’un Eyüp ilçesinde özel

İstanbul’un Eyüp ilçesinde özel bir okul müdürü olarak görev yapan emekli öğretmen İbrahim Oktugan’ın bir öğrenci tarafından öldürülmesi, eğitim camiasında derin üzüntü yarattı. Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal, yaşanan olayı kınayarak, şiddetin okullara da sirayet ettiğine dikkat çekti.
Başkan Ünsal, yaptığı basın açıklamasında, toplumun her alanında artan şiddetin, eğitim kurumlarına da sızdığını belirtti. “Eğitim emekçilerini şiddetin hedefi haline getiren bu olgu, derin endişe verici.” diyen Ünsal, öğrenci öğretmen şiddetinin acı sonuçlarına dikkat çekti.
İstanbul’daki olayın sadece bir örnek olduğunu belirten Ünsal, Türkiye genelinde benzer vakaların yaşandığını ifade etti. “Eğitim kurumlarında yaşanan şiddetin ardındaki nedenleri ortaya çıkarmalı ve önlem almalıyız.” diyen Ünsal, Millî Eğitim Bakanlığı’nı acil önlemler almaya çağırdı.
Ünsal, son yıllarda artan öğretmene yönelik şiddetin politikalarla doğrudan ilişkili olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenlerin sürekli hedef gösterilmesi ve eğitim sistemindeki sorunların çözümsüzlüğü, bu tür olayların yaşanmasına zemin hazırlıyor.” şeklinde konuştu.
Eğitim camiası olarak İbrahim Oktugan’a başsağlığı dileyen Ünsal, ailenin ve meslektaşların acısını paylaştıklarını ifade etti.  –