Olması gereken yapılmış… Peki, ya diğerleri?

Olması gereken yapılmış… Peki, ya diğerleri?

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Antakya ilçe merkezinde farklı noktalara konulan Sokak Hayvanları Beslenme Odakları, kış şartlarına hazır olmayan halleriyle çokça sorun yaratıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Mezbahalar, Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları için projelendirilen ve hayata geçirilen beslenme odakları, hayvanseverlerden  gelen eleştiriler de dikkate alınarak değiştiriliyor. Ancak eleştiri konusu olan diğer beslenme odakları ise birçok yerde hala eski halleri ile hizmet veriyor.

-Kış’a hazırlıklı-

Kış aylarında yaşam zorluğu çeken hayvanlar için ‘Beslenme Odakları Projesi’ uygulamasını başlatarak hayvanları koruma altına alan yerel idarecilerin bu son uygulamasının, kış şartları düşünüldüğünde, bu alanlara konulan mamaların da bozulmamasını sağladığına işaret eden bir Antakyalı şunları söyledi: “Yapmak istedikleri şey güzel güzel de… Hizmeti tam anlamıyla verebilmek için detaylara özen göstermek gerek. Şimdi bu mamayı buraya koyuyorsun, eline de sağlık ama… Yağan yağmurda bu mama ne hale geliyor, biliyorlar mı? Aslında biliyorlar ama, işin estetiğinde fazlaca bekliyoruz. Uygulama safhasında neler olabileceğini ise düşünmüyoruz. Demem o ki, hizmeti ‘iyi niyetle’ yapmanız yetmiyor. ‘Bu işi pratiğe çevirdiğimizde ne olur’ demek de gerekiyor.  Peki, diyor muyuz? Anlaşılan yeterince demiyoruz!”

Tamer Yazar