Ömer Balıbey…

Ömer Balıbey…

46 yıl öncesi öğrencisi Emekli PAŞA’yı karşısında görünce duygulandı.

El öpmeye geldi

Eğitimcilik yaşamı, Adana’da daha sonra Hatay’da, Antakya Kurtuluş Lisesi Öğretmenliği ile başlayan, ardından Antakya Atatürk Ortaokulu Müdürlüğü, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve nihayet İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini üstlenen, son olarak da Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü olan Ömer Balıbey, bundan tam 46 yıl önce öğrencisi olan, bugünün emekli Tuğgenerali Yörük Ali Paşa’nın evini ziyaretle elini öpmek istemesi karşısında hem duygulandı, hem gururlandı.
Türk Milli Eğitimi’ne yıllarca büyük hizmetlerde bulunan Ömer Balıbey, geçtiğimiz hafta sonunda yaşadığı olayla ilgili şu paylaşımı yaptı:
“Öğretmenin öğrenci sevgisi, öğrencinin öğretmen saygısı bitmez. Kayseri ve Kastamonu Emekli Jandarma Komutanı Yörük Ali Paşa, Adana’dan, 1975-76 yılından öğrencidir. Ve Jandarma’nın da efsane komutanıdır. Bayram da gelemediği için, eşimin ve benim elimizi öpmeye, hayır duamızı almaya geldi. Duamız hep onunla oldu. Öğretmenlik, karşılıksız sevmek, almadan vermek değil midir?
Allah razı olsun, Ali Paşa’dan. Bizi şad etti. Terörün en zor yıllarında, en sıkıntılı yurt içi ve yurt dışı bölgelerde bu yüce Devletimiz için savaştı. Allah, bu kahramanlarımızı korusun.” -Cemil Yıldız-

(Visited 2 times, 1 visits today)