Ömer Erdoğan, Başlamadan Bitirdi!

Ömer Erdoğan, Başlamadan Bitirdi!

Kayserispor’la anlaşan Teknik Direktör Ömer Erdoğan, Kulübün transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle anlaşmaktan vazgeçti. Kayserispor Kulübü de gelişmeyi doğruladı ve Ömer Erdoğan’la görüşmelerin sonlandırıldığını duyurdu.

Hatayspor’da iki sezon görev alan ve Bordo-Beyazlı ekibe başarılı sonuçlar aldıran Teknik Direktör Ömer Erdoğan, yeni sezon için anlaştığı Kayserispor’dan henüz göreve başlamadan ayrıldı.

Ömer Erdoğan, 10 gün önce bir açıklama yaparak, Kayserispor’la prensipte anlaştığını, tatil için İtalya’ya gideceğini, dönüşte mukavele imzalanacağını açıklamıştı. Ancak işler öyle gitmedi ve Kayserispor’un, borçları nedeniyle transfer tahtası kapatıldı. Gelişme üzerine, önceki gece geç saatlerde sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Ömer Erdoğan, transfer tahtasının kapatılması şeklindeki gelişmeden ötürü, Kulüple anlaşmanın kendisi tarafından kabul edilemeyeceğini bildirdi.

Ömer Erdoğan’ın, Pazartesi günü gece saatlerinde yaptığı paylaşım şöyle:

“Yeni bir meydan okuma hedefi ile her konuda mutabık kaldığım Kayserispor Kulübü ve değerli Başkanı Berna Gözbasi Hanımefendiyle en son yaptığımız görüşme sonucunda, transfer tahtası ile alakalı gelişen maniler sebebiyle, büyük bir üzüntüyle, bu anlaşmanın tarafımca kabul edilemeyeceğini kendilerine belirttim ve siz değerli spor kamuoyu ve Kayserispor camiasına da belirtmek isterim.

Kayserispor Kulübü ile ismimin geçtiği andan itibaren, bana gerek sosyal medyadan, gerekse mesajlarıyla sevgi ve desteklerini gösteren Kayserispor taraftarına teşekkürlerimi ve hürmetlerimi iletiyorum. Gelecek sezonda Kayserispor Kulübüne gönülden başarı diliyorum.”

BERNA GÖZBAŞI: AYAKLARIN YERE BASMASI GEREKİR

Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı da gelişme sonrası açıklamasında, kulüplerin büyük sıkıntı ve borç içinde olduğunu ima ederek, hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının bilinmesini istedi.

Kayserispor Başkanı Berna Gözaşı’nın paylaşımı şöyle:

“Ekonomik sorunlar, sadece ülkemizi değil, tüm dünya futbolunu etkiliyor. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hepimizin ayaklarının yere basması gerekiyor. Prensipte anlaştığımız Ömer Erdoğan ile imza aşamasına geçemedik.

Biz, köklü ve büyük bir kulübüz. Oturmuş, güçlü bir kadromuz var. Kısa süre içinde bu kadro üzerine artı değer katacak, taraftarımıza coşkular yaşatacak bir teknik direktör ile yolumuza devam edeceğiz.”

RESMİ AÇIKLAMA: GÖRÜŞ AYRILIĞI OLDU

Kayserispor Kulübü de resmi bir açıklama yaparak, Ömer Erdoğan’la prensip anlaşmasına varılmasına rağmen, devam eden görüşmeler sırasında yaşanan görüş ayrılığı nedeniyle, karşılıklı iyi niyetle sürdürülen görüşmelerin sonlandırıldığı kaydedildi ve Teknik Direktör Ömer Erdoğan’a teşekkür edilerek, başarı dileğinde bulunuldu.

-Cemil Yıldız-