Ömer Erdoğan, Boupendza’yı konuştu:

Ömer Erdoğan, Boupendza’yı konuştu:

O mutlu, biz memnunuz…

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, golcü Boupendza’nın performansından memnun olduklarını, yıldız futbolcunun, sırf gol atma ve asist yapma özelliğiyle değil, zamanı geldiğinde savunmaya desteğiyle, gerektiğinde diğer bölgelerde de bulunarak takımın başarısına çok büyük katkı sağladığının altını çizdi. Boupendza ile devam etmek istediklerini söyleyen Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Aaron Boupendza’nın gösterdiği performanstan dolayı kendisinin mutlu, takımın da memnun olduğunu kaydederek şunları söyledi:
“Boupendza, sırf gol atma ve asist yapma özelliğiyle değil, zamanı geldiğinde savunmaya desteğiyle, gerektiğinde diğer bölgelerde de bulunarak takımın başarısına çok büyük katkı sağladı. Boupendza, özellikle son haftalarda attığı birbirinden güzel gollerle daha ön plana çıkmış gibi gözüküyor. Futbol, eninde sonunda gol oyunu. Gol atan, daha çok göz önünde oluyor, ama burada hiçbir oyuncumu ayırmak istemiyorum. Takım olarak bir başarı elde ediyorsak, kalecimizden başlayarak, sonradan oyuna giren, hatta forma rekabetinde önünde oynayan arkadaşını zorlayan, onu daha da ileriye taşıyan arkadaşlarımızın da burada çok büyük payı var.”
Başarıya giden yolda sadece bir oyuncunun katkısının yetmeyeceğinin altını çizen Erdoğan, “Boupendza da bunu biliyor. Atılan goller eğer galibiyeti getirmiyorsa, açıkçası gollerin çok büyük önemi olmuyor. Ligde düşme potasında olan takımın oyuncusu 15-20 gol atsa bile, bu kadar ön planda olmaz” değerlendirmesinde bulundu.
O MUTLU, BİZ MEMNUNUZ
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Süper Lig’de gol krallığı yarışında zirvede yer alan Boupendza’ya hem Türkiye’den hem de yurt dışından birçok kulüpten ciddi transfer teklifleri geldiğini hatırlattı. Boupendza’nın, takım arkadaşlarıyla güzel bir uyumu olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:
“Boupendza ile devam etme taraftarıyız. Boupendza, bu performansla devam ettiği sürece, bundan sonraki süreçte kendi de eğer yeni bir yere gitmek, yeni bir heyecan yaşamak istiyorsa ve kulüp de gerçekten kazançlı çıkacaksa, biz de zaten önüne taş koymayız. Kendisine bunu ilettik.
Boupendza, transfer dönemi kapandıktan sonra da, performansından ve karakterinden ödün vermedi. Aynı ciddiyetle performansla devam ediyor. Onun, burada mutlu olduğunu görüyoruz. Bizimle beraber onun da bu başarıda pay sahibi olmak istediğini görüyoruz. Keyif aldığını görüyoruz. Bu, onun için de, bizim için de çok önemli.”
Hatayspor’un yazın kadrosuna aldığı Gabonlu oyuncu Boupendza, Süper Lig’de forma giydiği 23 maçta 18 gole imza attı. -Cemil Yıldız-