Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖMER; Ortaokullar Arası Yüzmede

Bölge 1.liği, 2.liği ve

Bölge 1.liği, 2.liği ve 3.lüğü kazandı

Antakyalı milli yüzücü, 14 yaşındaki Ömer Şaydak, katıldığı Okullar Arası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası’nda, gruplarda 3 kategoride 1 birincilik, 2 ikincilik ile 1 üçüncülük aldı. Alınan bilgiye göre, Yüzme Antrenörü-Cankurtaran Hocası Murat Şaydak’ın yeğeni olan Ömer Şaydak, Gaziantep’te katıldığı ortaokullar arası yarışmalarda; 100 metre kelebekte 1 birincilik, 100 metre serbestte 3 üçüncülük ve 50 metre sırt yüzmede 2 ikincilik aldı.

Aynı zamanda antrenörlüğünü de yapan amcası Murat Şaydak, yeğeni Ömer Şaydak’ın elde ettiği başarıyla ilgili şöyle konuştu:
“Ömer, Türkiye bölge gruplarında başarılar elde ederek, bizleri bir kez daha gururlandırdı. Ömer Şaydak, Hatay adına da bir ilki başararak, 14 yaş 100 metre serbestte TOHM (Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri) barajını geçti.
Hiçbir başarı tesadüf değildir. Biz, hakkı gözettik ve ‘Ya Allah’ diyerek yolumuza devam ettik. Hedeflerimize adım adım giderek rekorlar kırdık, yüzlerce madalyayı hanemize yazdık. Rabbimin izniyle, daha nice başarılara imza atacağız. Maddi veya manevi destek verenlerden Allah razı olsun inşallah.”
-Mehmet Durmaz-