Önce 7 tl, şimdi yeniden 11 tl

Önce 7 tl, şimdi yeniden 11 tl

Yayladağı’nda çilek fiyatı düşünce, kooperatif devreye girdi, fiyat yeniden oturdu.

Azerbaycanlı bir tüccar ilçeye geldi, tarlaları satın almak istiyor.

Yayladağı ilçesindeki çilek üreticisi, fiyatın 7 TL’ye kadar düşmesi üzerine, mağdur olmama adına kooperatifi devreye soktu ve fiyatların yeniden makul seviyeye yükseltilmesini sağladı.
Edinilen bilgiye göre, çilek fiyatı geçtiğimiz hafta 7 TL’ye kadar düşünce, üreticiyi düşünce sardı. Üretim maliyetinin altındaki fiyatla zarar etmek istemeyen çilek üreticisinin imdadına kooperatif yetişti ve fiyatların yeniden 10-11 TL dengesine oturması sağlandı. Bu arada Azerbaycanlı bir tüccarın, Yayladağı ilçesinde yetişen çileğe hayran kaldığı ve gelecek yıl için şimdiden tarlalardaki ürünleri satın almak istediği kaydedildi.
Yayladağı çilek üreticisinin durumuyla ilgili geçtiğimiz hafta şöyle bir tespit yapılmıştı:
“Çilek üreticisi kardeşlerimizle Kooperatif Alım Ofisi’nde bir araya gelerek, fiyatların düşmesi ve firmaların anlaşmalarına tepkiler sonunda, yaptığımız toplantıda, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıdan haberdar olan firmalar, çilek fiyatlarını hemen yükselttiler. Kooperatife desteklerini esirgemeyen çilek üreticilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Kooperatife karalama kampanyası başlatan kişiler, memlekete faydalı olmanızı temenni ederiz.”
Çilek Üreticileri Kooperatifi, bazı temasların ardından da dün şu mesajı paylaştı:
“Kooperatifimizin, bugün çilek alım fiyatı 11 TL. Tüm çiftçi kardeşlerimize hayırlı kazançlar dileriz.”
-Cemil Yıldız-