Önce pastalarını kestiler sonra hediyeleri verdiler

Önce pastalarını kestiler sonra hediyeleri verdiler

Kendi emekleriyle yaptıkları elma şekerlerini okuldaki arkadaşlarına ve öğretmenlerine satarak maddi destek sağlayan Yükseliş Okulları öğrencileri, anemi hastası çocukları ellerinde hediyelerle ziyaret ettiler.

Bazen ufak gibi görünen minik adımlar, büyük mutluluklar yaratır… Bunun son örneği, İskenderun Yükseliş Okulları öğrencilerinden geldi. Öğrencilerin okul bünyesinde kurduğu ‘Yükseliş Şefkat Eli’ bu defa Akdeniz Anemisi olan kardeşlerinin yüreklerine dokundu.
Kendi emekleriyle yaptıkları elma şekerlerini okuldaki arkadaşlarına ve öğretmenlerine satarak maddi destek sağlayan Yükseliş Okulları öğrencileri, topladıkları paralarla bir araya getirdikleri hediyeleri hasta çocuklara verirken, anlamlı bir ziyarete anlamlı bir mesaj da eklediler.
“Yükseliş Şefkat Eli’ne en büyük destek ise Yükseliş Okulları kurucusu Nuri Üysen’den geldi. Üysen, elma şekerleri ile oluşan hediye havuzuna ‘500 tane elma şekeri’ satın alıp katkıda bulundu.
-PASTA KESTİLER-
Yükseliş Şefkat Eli çocuklarından oluşan heyet hastaneyi ziyaret ederken, Akdeniz Anemili çocuklarla pasta kesmeyi de ihmal etmediler.
Konuya ilişkin konuşan Nuri Üysen, bugüne kadar Yükseliş Şefkat Eli programından yüzlerce çocuğun ve ailelerinin yararlandığını hatırlatırken, “2016 yılında kurulan Yükseliş Şefkat Eli, uluslararası kuruluşların da katkılarıyla büyümeyi amaçlayarak, örnek olmaya ve ihtiyaç sahiplerine dokunmaya devam edecektir. Destek veren öğretmen, öğrenci ve velilerimize canı gönülden teşekkür ederim” dedi.-Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)