Önce ürettiler, sonra paylaştılar

Önce ürettiler,  sonra paylaştılar

Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Defne Çiçek bünyesinde bir günlüğüne de olsa çalışma fırsatı buldular, kendi elleriyle hazırladıkları çiçekleri şehitlerle paylaştılar.

Bünyesinde eğitim gören öğrencilere yönelik ‘açık alan’ çalışmalarına aralıksız devam eden Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Hatay Çiçekçiler Derneği Başkanı Bülent Çıldır ile işletmeciliğini yaptığı Defne Çiçek noktasında işbirliği yaptı. Öğretmenleri Hatice Arslandağ önderliğinde ziyaret ettikleri Defne Çiçek’te çalışan ve yapılanlara yardım edip bir şeyler üretme fırsatı bulan öğrenciler, burada kendi elleri ile hazırladıkları çiçekleri Antakya Şehitliği’nde bulunan mezarlara bırakarak da örnek oldular.

-Yaşama Hazırlıyor-

Öğretmenleri Hatice Arslandağ önderliğindeki öğrencileri ağırlamaktan ve böylesi bir çalışmaya destek olmaktan dolayı memnun olduğunu söyleyen Hatay Çiçekçiler Derneği Başkanı Bülent Çıldır, öğrencilerin sergilemiş oldukları performansın takdire şayan olduğunu ifade etti, kapılarının kendilerine her daim açık olduğunu belirtti.

Öğrencilerin keyif aldıkları böylesi bir etkinliğe imza atmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğretmeni Hatice Arslandağ ise öğrencilere vermiş oldukları teorik ve pratik eğitimin ardından çiçek yapmayı öğreten ve onlarla yakından ilgilenen Hatay Çiçekçiler Derneği Başkanı Bülent Çıldır başta olmak üzere, Selçuk Çıldır ve bölgenin deneyimli çiçek ustalarından Zafer Cengiz’e teşekkür etti, bu gibi etkinliklerin devam edeceğinin altını çizdi. -Tamer Yazar –