Önlük Heyecanı

Önlük Heyecanı

MKÜ Dişçilikte 87 Dişhekimi adayı önlük giydi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Dişhekimliği Fakültesi’ndeki törende 87 öğrenci önlük giyme heyecanı yaşadı.

MKÜ Dişhekimliği Fakültesi tarafından, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Fakülte’ye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Atatürk Konferans Salonu’nda “Beyaz Önlük Giydirme Töreni” düzenlendi.
Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen beyaz önlük giyme törenine; Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, akademisyenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, kurulduğu günden bugüne eğitim hedeflerini çağın gereklerine göre güncelleyen, kararlarını katılımcı anlayış ve ortak akılla oluşturan, bilimsel üretimi en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen ve üstün nitelikli diş hekimleri yetiştirmeyi kendine hedef belirleyen Fakülte’de, çağdaş eğitim ve dünya standartlarındaki tedavi kalitesiyle her biri kendi alanında yetkin, araştırmacı, gerek ulusal gerek uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadroya ulaşıldığını söyledi. Prof. Dr. Nizami Duran, geleceğin diş hekimi öğrencilerine de şöyle seslendi:
“Çok mutlu ve heyecanlı olduğunuz bugün, bizler de aynı duyguları paylaşıyoruz. Onları sizler yetiştirdiniz, bizlerse onları sağlıklı yaşamın ilk ve en önemli kapısı olan ağız ve diş sağlığına hizmet edecek kaliteli diş hekimleri olarak yetiştirmek istiyoruz.”
Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç ise konuşmasında, beyaz önlük giyme geleneğinin birkaç yıl önce başladığını, bu törenlerin öğrencileri meslek hayatında hem motive etmek hem de beyaz önlüğün masumiyeti açısından önemli olduğunu belirterek, “Umuyorum ki, Diş Hekimliği Fakültesi olarak, eğitim-öğretim süresi boyunca toplumumuza donanımlı bir şekilde öğrenci gruplarını yetiştireceksiniz. Gelecekte ülkemizin sağlık neferleri ordusuna katılarak, insanlığımızın diş sağlığına en iyi şekilde hizmet vereceğinizi temenni eder, hepinize başarılar dilerim” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, 87 genç dişhekimi adayına; Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve öğretim üyeleri tarafından beyaz önlük giydirildi. Programın sonunda, geleneksel hale gelen pasta kesimi ise protokol tarafından gerçekleştirildi. -Cemil Yıldız-