Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öntürk: 31 Mart Akşamı Siyaset Bitmiştir, Artık Önümüze Bakacağız

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, bir toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samandağ’a ilk hizmetin yapılması gerektiği yönündeki sözlerini hatırlattı. Önümüzdeki günlerde ilçede önemli projelere başlayacaklarını belirten Öntürk, 15 ilçe belediye başkanıyla birlikte hizmet etmek istediklerini vurguladı.
Öntürk, “31 Mart akşamı itibariyle siyaset bitmiştir. Bu şehrin yeniden ayağa kalkması için Hataylı hemşerilerimiz bizden hizmet bekliyor. İlimizin yeniden ayağa kalkma sürecinde birlik ve beraberliğimizi koruyarak ortak akılla hareket edeceğiz” dedi. Öntürk, belediye başkanları, milletvekilleri, kaymakamlar, muhtarlar ve sivil toplum temsilcilerinin katılacağı bir toplantı düzenleyeceklerini de açıkladı.
Samandağ’ı turizmle buluşturacaklarını söyleyen Öntürk, kısa, orta ve uzun vadeli planlarının olduğunu belirtti. Tarih, yayla ve kültür turizmiyle sahilleri canlandıracaklarını ifade eden Öntürk, projelerin tamamlanmasının ardından Samandağ’ın farklı bir görünüme kavuşacağını dile getirdi. Altyapı ve üst yapı çalışmalarının çocuklara ve torunlara miras bırakılacak şekilde planlandığını vurgulayan Öntürk, adalet, bütçe dengesi ve aciliyet durumlarına göre hizmet planlarını belirleyeceklerini sözlerine ekledi. – Yusuf Cemil Karaçay-