Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öntürk, Kanal Sorununa El Attı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, İskenderun ilçesinde uzun yıllardır devam eden Feyezan Kanalı sorununu çözmek için sahada incelemelerde bulundu. Başkan Öntürk, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez ile birlikte kanalda biriken katı atık ve kötü kokuların oluşturduğu sorunlara çözüm üretmek adına inceleme gerçekleştirdi.
Kanal çevresindeki meskenlerden bağlanan kanalizasyon hatlarının deşarjının iptal edilmesi ve ardından yapılacak çalışmalarla sorunların ortadan kalkacağını belirten Öntürk, “İskenderun’un en önemli sorunlarından olan Feyezan Kanalı’na gelen katı atıkları temizleyerek yağmur suyu hatlarını iptal edeceğiz. Kirli suları iptal edip, kanal içerisinde tıkanmalara neden olan otların temizlik çalışmalarını gerçekleştirerek tertemiz bir hale getireceğiz. Çalışmaların ardından ışıklandırılmasını sağlayacağız. Yürüme yolları ve peyzaj çalışmalarının entegre edilmesi ile kanal çevresi daha yaşanabilir bir hale gelecek” dedi.
Ekiplerle yaptığı koordinasyon toplantısı sırasında ilgili birimlere gerekli talimatları veren Öntürk, hızlı bir şekilde temizlik çalışmalarının başlatılmasını ve akabinde iş araçlarının kanal içerisinde yapacağı çalışmalar ile en kısa zamanda modern bir hale geleceğini ifade etti.
Bu kapsamda, Feyezan Kanalı’nın temizlenmesi ve çevre düzenlemesi çalışmalarının kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor. Başkan Öntürk, çalışmaların ardından kanal çevresinin daha temiz ve yaşanabilir bir alan olacağını vurguladı. – Yusuf Cemil Karaçay-