Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öntürk’ün Önceliği Altyapıyı Güçlendirmek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, il genelinde yaşanan sağanak yağışlar ve olumsuz hava koşulları sonrasında yapılan basın açıklamasında, şehrin altyapı eksiklikleriyle birlikte mücadele stratejilerini aktardı.
Afet Koordinasyon Merkezi’nde yapılan açıklamada Başkan Öntürk, “Meteorolojiyi yakından takip ediyoruz. O takipten beri şu ana kadar arkadaşlarımız, tüm imkânlarıyla beraber tüm güçlerimizi birleştirerek var gücümüzle çalışıyoruz” diyerek şehirdeki acil durumların yönetimine ilişkin önlemleri açıkladı.
Öntürk, “Şehrimizin depremle beraber altyapı eksikliğinin farkındayız. Hemşerilerimizden bu konuda biraz sabır rica ediyoruz. Önceliğimiz şehrimizin altyapısını güçlendirmek ve ilk iş olarak da bunları hızlı bir şekilde başlatacağız zaten ve altyapıyı çok iyi bir noktaya getirmenin gayretinde olacağız” şeklinde konuştu.
Ayrıca, ilçe belediye başkanlarıyla sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Başkan Öntürk, “Hangi belediye başkanımızın ne tür araca, tesisata ihtiyacı varsa da her türlü destek için de hazır tetikte bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan, yapılan çalışmaların tamamlandığını ve şehre destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Öntürk, “İlimizin makine yönünden biraz sıkıntıları var. İnşallah, onları da en kısa sürede çözerek bir daha bu sıkıntıları yaşamayacağız” dedi. Başkan Öntürk, açıklamanın sonunda, “Tekrar geçmiş olsun şehrimize” diyerek sözlerini tamamladı. – İlyas Yiğit-