Operasyonun Merkezi Hatay

Operasyonun Merkezi Hatay

Küçük yaştaki erkek çocuklara yönelik cinsel saldırı suçu iddiasıyla, aralarında 2 kadının bulunduğu 20 kişi gözaltında.

Hatay merkezli, Hatay ve Ankara’da küçük yaştaki erkek çocuklara cinsel saldırı, nitelikli yağma, gasp gibi birçok suçu işledikleri belirlenen bir çeteye yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 2’si kadın 20 kişi gözaltına alındı.
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çete üyelerine yönelik ilimizde Antakya, Defne, Altınözü, Samandağ ilçeleri yanı sıra eş zamanlı olarak Ankara’da bir operasyon gerçekleştirdi.
Operasyonda, ‘nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, küçük yaşta erkek çocuğuna cinsel saldırı, cinsel saldırıya teşebbüs, konut dokunulmazlığını ihlal etme, ikametten hırsızlık, yağmaya teşebbüs, kesici aletle kasten yaralama, mala zarar verme, tehdit ve hakaret’ suçunu işledikleri iddiasıyla aralarında 2 kadının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki şüphelilerin evlerinde suç aleti tabanca, mermi, fişek, şarjör ve tüfekler de ele geçirildi. –Cemil Yıldız-