Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orada 100.000 kişi, burada 100 Kişi!

İskenderun Teknik Üniversitesi Kitap

İskenderun Teknik Üniversitesi Kitap Fuarı’nı 10 günde 100.000 kişi ziyaret etti, ATSO Paneli’ne 45-50 kişi katıldı.

İskenderun Kitap Fuarı’nın son iki gününde katılım rekor seviyelere ulaştı. Birbirinden ünlü yazarların imza günleri ve söyleşileri nedeniyle kitap kurtları ile dolup taşan Fuar’ı 10 günde ziyaret edenlerin sayısı 100 bini buldu. Antakya’ya 1 Profesör, 2 Büyükelçi ve 3 Dış Politika Uzmanı geldi, panel verdi, ancak salonda sadece 45-50 kişi vardı…
İskenderun Kitap Fuarı, kitap okurlarını sevdikleri yazarlarla buluşturdu. Hafta sonunda; Bahadır  Yenişehirlioğlu, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Günbay Yıldız, Sinan Yağmur ve Ahmet Şimşirgil de 1. İskenderun Kitap Fuarı’na katıldı ve sevenleri ile buluştu.
Hayranlarının kitaplarını imzalayan katılımcı Yazarlar, İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Paşa Konferans Salonu’nda söyleşi yaparak okurları ile buluştular. İlki düzenlenen Fuar’ı sadece Cumartesi ile Pazar günleri 60.000 civarında kişinin ziyaret ettiği ortaya çıktı.
-ÖNEMLİ KATILIMCILAR-
Antakya’da da, hafta sonunda, 2’si Büyükelçi, 1’i Profesör, 3’ü Dış Politika Uzmanı 6 kişi “Türkiye-Avrupa Birliği Geleceği Üzerine Senaryolar” konulu bir Panel gerçekleştirdi. Kimler mi geldi? Türkiye’nin son Katar Büyükelçilerinden, Antakyalı hemşerimiz Em. Büyükelçi Mithat Rende, Türkiye’nin Hindistan Büyükelçiliği yapan Em. Büyükelçi Yusuf Buluç, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında ilişkileri geliştirme, tarafları birbirine daha doğru, iyi sağlıklı şekilde tanıtma amacıyla kurulan Türkiye Avrupa Derneği’nin Başkanı Prof. Dr. Gül Günver Turan ile diş politikada uzman isimler Ela Taşkın, Erkut Emcioğlu, Çisel İleri gibi uzmanlar, Cumartesi günü ATSO konuğu olarak Antakya’ya geldi.
5500 ÜYEYE SMS-
ATSO’nun 5500’ün üzerinde üyesi, iki kez SMS atılarak toplantı konusunda bilgilendirildi, davet edildi. Sonuçta paneli izlemeye gelenlerin sayısı 40-50 civarındaydı. Panelistlerin Antakya’daki yakınları ve dostlarını da eklediğinizde, katılımcıların sayısı 65-70’i ‘ü bulmadı bile.
İskenderun’daki Kitap Fuarı’nı 2 günde 60.000 kişi, 10 günde 100.000 kişi ziyaret ederken, Antakya’da ise Profesörler, Büyükelçiler ve Uzmanların katıldığı paneli izleyenlerin sayısı 45-50 kişi… İkisi de kültürel etkinlik! -Cemil Yıldız-