Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Organize suç örgütlerine baskın

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya’da düzenlenen “KUYU-5” operasyonları kapsamında 5 organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Bu operasyonlarda Hatay Merkez’de Ömer Kartopu, İskenderun’da Ali Ak, Ankara’da Alper Aksoy, Çankırı’da Recep Armağan ve Konya’da cezaevinde bulunan Faris Çokkaynar’ın elebaşılığını yaptığı suç örgütleri hedef alındı. Operasyonlar sonucunda 4 elebaşının da içinde bulunduğu 57 şüpheli yakalandı.

Yerlikaya, operasyonların Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde ve il emniyet müdürlükleri KOM şube müdürlüklerince gerçekleştirildiğini belirtti. Suç örgütü üyelerinin rakip gruplara silahlı saldırılar düzenledikleri, insanları darp ve tehdit ederek yağmalamaya çalıştıkları, kaçırıp ailelerinden para talep ettikleri, uyuşturucu ticareti nedeniyle husumetli oldukları kişileri tehdit ettikleri, usulsüz yollarla senet imzalattıkları, tefecilik yaptıkları ve borcunu ödeyemeyen kişileri tehdit ettikleri tespit edildi.

Operasyonlarda 17 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, 5 kurusıkıdan çevrilme tabanca, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde, çok sayıda çek senet ve büyük miktarda para ele geçirildi. Yerlikaya, bu suç örgütlerine karşı operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurgularken, operasyonları gerçekleştiren polisleri de tebrik etti. Ayrıca, operasyona ilişkin bir video da sosyal medya hesabından paylaşıldı. -Yusuf Cemil Karaçay-