‘Örnek’ Oldular Drama sessiz kalmadılar

‘Örnek’  Oldular Drama sessiz kalmadılar

Bazı mesleki önceliği olan Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık müjdesinin ilk elden verildiği Türkiye, çoğunluğu zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye devam eden bu ciddi kalabalığa duyarsız kalmadığını göstermeye de devam ediyor. Bu adreslerin sonuncusu, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) oldu.

-KAYITSIZ KALMADILAR-

İSTE Öğrencileri, Kızılay’ın, Halep’ten tahliye edilen mülteciler için “Görmezden Gelmeyin” adıyla başlattığı yardım kampanyasına kayıtsız kalmadı. Öğrenciler, “Halep’ten Tahliye Edilen Çocuklar Üşümesin” diyerek temin ettikleri kışlık giyecek yardımlarını Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’ne teslim ettiler.

-HARÇLIKLAR BİRİKTİ-

İSTE öğrencileri, “Halep’ten Tahliye Edilen Çocuklar Üşümesin” diyerek harçlıklarını ortaya koydular ve savaşın en büyük mağduru olan çocuklara kışlık kazak, çorap, bere, eldiven gibi giysiler alarak duyarlılık örneği gösterdiler. Kampanya kapsamında temin ettikleri giysi yardımlarının yanı sıra, mobil bağış hattı olan 2868’e de mesaj göndererek nakdi olarak da destek veren İSTE İskenderun Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, örnek oldular.

-DESTEĞE TEŞEKKÜR-

Toplanan yardımları teslim alan Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı ve İSTE Öğretim Görevlisi Ümit Günay, öğrencilerin kampanyaya vermiş olduğu destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Türk Kızılayı olarak, Halep kentinde yaşanan insanlık dramına sessiz kalmadık. Başlatılan kampanya kapsamında, İskenderun Şubesi olarak yardım kabulüne devam etmekteyiz. İskenderun Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz de kışlık giyecek yardımı ve kısa mesaj yoluyla bağış yaparak kampanyamıza destek oldular.”

-ANLAMLI BİR YARDIM-

Öğrencilerin, harçlıklarını ortaya koyarak yaptıkları yardımın kendileri için çok anlamlı olduğunun altını çizen Ümit Günay, “İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne, İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne ve özellikle örnek davranışları nedeniyle öğrencilere teşekkür ediyorum” diyerek, bir anlamda toplum her kesimine bu tür duyarlılıklar konusunda mesaj verdi.

Tamer Yazar