Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ortada sadece yapay bir göl var

Siyasilerin Reyhanlı Barajı ile

Siyasilerin Reyhanlı Barajı ile ilgili söylemlerine yanıt Amik çiftçisinden geldi

      2020 yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katıldığı törenle hizmete giren, Hatay ve ülkemiz için hayati önem taşıyan bir proje olarak lanse edilen Reyhanlı Barajı konusunda günümüzde tam bir muamma yaşanıyor. Barajın mevcut durumuyla ilgili zıt söylemler dikkat çekiyor, vatandaşın kafası karışıyor.  

      Adeta yılan hikayesine dönen Reyhanlı Barajı, şu sıralar tam bir polemik konusu oldu.  AKP’li Vekiller baraja giderek, “baraj bitti, hayırlı olsun” açıklaması yaparken, CHP’li Vekiller ve Büyükşehir Belediye Başkanı ise “Biten bir şey yok. Baraj kullanılamıyor’ diyor. Vatandaş, söylem zıtlığı karşısında “Kime İnanacağız” mesajını da siyasilere iletiyor.

      Siyasilerin bu söylemlerine yanıt da konunun merkezinde bulunan Amik Ovası çiftçisinden geldi. Reyhanlı Barajı’nın hemen yanında çiftçilik yapan Neşet Durmuşoğlu’nun baraj ile ilgili son noktayı koyan, dikkat çekici açıklaması şöyle:

“Bize inanın, barajın 300 metre ilerisinde çiftçilik yapıyoruz. Tarlalara su taşıyacak iletim hatları inşaatı başlamadı bile. Ortada sadece yapay bir göl var. Barajın yapılma amacı, tarlaların sulanması, ama sulanan 1 metrekare alan yok.”  – Mehmet ÖZGÜN-