Ortadoğu’da vesayet savaşları tertipleniyor

Ortadoğu’da  vesayet savaşları tertipleniyor

SP İl Başkanı Mustafa Eğe, Kudüs’ün İslam şehri olduğunu ve böyle kalacağını vurguladı …

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili yaptığı, küstah olarak nitelendirdiği açıklamalara sert tepki gösterdi. SP İl Başkanı Eğe, Ortadoğu’da vesayet savaşlarının tertiplendiğine dikkat çekti.
Trump’ın, Kudüs’ü İsrail ‘in başkenti ilan etmesinin atacağı en çılgın adım olacağına değine SP İl Başkanı Mustafa Eğe, Müslümanların birbirine düşmüş halinden en çok yararlanan ülkenin İsrail olduğunu savundu ve “İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleri ile boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine yürüyor. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir” dedi.
Müslümanlar arasında çatışmaları körüklüyorlar
Arz-ı Mevud projesinin hayata geçirilmesi için uygulanan projelerin başında BOP’un geldiğini ifade eden SP İl Başkanı Mustafa Eğe, “Ne Saddam, ne Kaddafi ne de Suriye ‘de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Asıl hedef Büyük İsrail. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmakta fayda var. İsrail, bugün Filistin’in önemli bir bölümüne sahip olmuşken, zamanla Filistin toprakları sadece mahallelere kadar düşmüştür” dedi.
Ortadoğu’da artık vesayet savaşlarının tertiplendiğini savunan SP İl Başkanı Mustafa Eğe, açıklamasında, “Müslümanlar arasında ırk, mezhep gibi farklılıkları kaşıyarak çatışmaları körüklüyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar. Böylece amaçlarını gerçekleştirmek ve bizi bir kerede yutabilmek için buraları adeta yumuşak bir lokma haline getiriyorlar. Bu hesaplara karşı uyanık olmayız” şeklinde konuştu.
İslam coğrafyasında yaşanan sorunların diğer bir önemli nedeninin ise Siyonistlerin Arz-ı Mevud hayali olduğuna değinen SP İl Başkanı Mustafa Eğe, açıklamasının sonunda şunlara yer verdi: “Birinci Siyonist Kongre’yi düzenlediler. Arz-ı Mevud (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. Ancak buna tek engel olan ise Büyük Sultan Abdülhamid Han oldu.”  Mehmet ÖZGÜN