Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otomobil satışları için yeni karar

Ticaret Bakanlığı, otomotiv sektöründe

Ticaret Bakanlığı, otomotiv sektöründe önemli düzenlemelere gittiğini duyurdu. Buna göre, “6 ay-6 bin kilometre” kuralı ile ilan kısıtlamaları uygulamaları, 1 Ocak 2025 tarihine kadar uzatıldı. Bu düzenlemelerin amacı, spekülatif fiyat oluşumlarını önlemek ve adil bir rekabet ortamı sağlamak olarak belirtildi.

Ayrıca, Avrupa Birliği’nin güvenlik standartlarını artırma yönündeki düzenlemeleri de 31 Ağustos’a kadar ertelendi. Bu kararlarla birlikte, otomobil satışlarında daha güvenli ve standart donanımların önemi vurgulandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, geçmiş yıllarda yaşanan stokçuluk faaliyetlerinin önlenmesi ve tüketicilerin mağduriyetlerinin engellenmesi hedeflendiği belirtildi. Bu doğrultuda, 6 ay 6 bin km kuralıyla ilgili olarak yetkili satıcılar ve bireysellerin belirli şartları yerine getirmeden satış yapamayacaklarına dikkat çekildi.

Son olarak, yapılan düzenlemelerin sıfır araç arzını artırarak gerçek ihtiyaç sahiplerinin daha kolay taşıt sahibi olmalarını sağladığı ifade edildi. – Mehmet Durmaz-