Otomobilden in, bisiklete bin…

Otomobilden in, bisiklete bin…

İskenderun’da özel okul etkinliğine Kaymakam da destek verdi

İskenderun Kaymakamlığı, özel bir okulun, halkı bisiklete bindirmeyi teşvik amacıyla düzenlediği etkinliğe destek verdi. İskenderun Kaymakamlığı’ndan, etkinlikle ilgili şu bilgi verildi:
“İlçemiz Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Özel Yükseliş Koleji tarafından ‘Sağlık İçin Pedal At, Hayattan Tat Al’ adı altında düzenlenen bisiklet şölenine teşrif etti. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve İskenderun Özel Yükseliş Koleji işbirliğiyle icra edilen ‘Sağlık İçin Pedal At, Hayattan Tat Al’ adı altında, ‘Otomobilden İn Bisiklete Bin’ temalı bisiklet şöleni etkinliğinde, 7’den 70’e herkes sağlıklı yaşam için pedal çevirdi. İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda buluşan bisiklet tutkunlarının, Hatay Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk manevi huzurunda saygı duruşunda bulunması ve hep birlikte İstiklal Marşı’mızın okunmasını müteakiben, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü’ne hareket edildi.”
HER YIL YAPILACAK
Türkiye Bisiklet Federasyonu ve kulüplerin de tam destek verdiği bisiklet şöleninin, her yıl daha da genişleterek, festival şeklinde yapılması kararlaştırıldı. Bölge bürokrat ve belediye başkanlarının da makam araçlarından inip bisikletleriyle pedal çevirdiği şenlik, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü önünde, müzik şöleni ve halaylar yanı sıra ikramlarla başladı. “Sağlık İçin Pedal, Hayattan Tat Al” ve “Otomobilden İn Bisiklete Bin” temalı bisiklet şenliğine yaklaşık bin kişi katıldı.
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İSTE Rektörü Prof Dr Tolga Depci, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı dr Asaf Güven, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ve daha çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Adana Abit Grubu, Mersin Zirve Grubu, Şanlıurfa Urbit ve Osmaniye Bisiklet Grupları yanı sıra Erzin 2 Gün 2 Teker, Dörtyol İlk Kurşun, Dörtyol Bisiklet Gezginler, Antakya Bisiklet Sevdalıları, Hatay Bisiklet, İskenderun ve Arsuz Bisiklet grupları da ekipleriyle birlikte şölene katıldılar. Bisiklet gruplarının liderleri, şöleni hazırlayan ve destekleyen herkese teşekkür etti.
Hatay Büyükşehir Belediyesi bandosunun müzikleriyle renk kattığı şölende, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü kurucusu Nuri Üysen, tüm katılımcılar ile bürokrat ve belediye başkanlarını karşıladı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.
BİSİKLETLERİN ROTASI
Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü önünden çıkış yapan bisiklet tutkunları, Arsuz ve İskenderun Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin aldığı tedbirlerle, güvenli bir şekilde, sağlıklı yaşama pedal çevirdiler. İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda buluşan bisiklet tutkunları, Hatay Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Bol bol hatıra fotoğrafı da çekilen bisiklet tutkunları, ardından, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü’ne geri döndüler.
Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Kurucusu Nuri Üysen’in bisiklet hediyesi çekilişlerinde, Metehan Nohutoğlu, Arda Taşyürek, Ada Altunay ile Çağrı Ergan birer yarış ve dağ bisikleti kazandılar.
Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen; Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet kulüpleri, katılım gösteren herkese, velilere, bisiklet şöleninin proje ve uygulama aşamasında emeği geçen tüm idari kadro, eğitimciler ve personele teşekkür etti.
Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem de, şehir dışında olduğu için, bisiklet şölenini sosyal medya hesaplarından verilen canlı yayından izledi. Bisiklet şöleninin başarılı olması sonrası; Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet kulüpleri, emeği geçen herkese teşekkür eden Aykut Davut Öktem, Yükseliş Koleji’nin sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapmaya devam edeceğini söyledi. -Selvi Günay-