Oturduğumuz yerden Rol model olamayız!

Oturduğumuz yerden  Rol model olamayız!

Hatay İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Dablan’ın da katılım gösterdiği TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı’nda mesaj, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanları, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı kapsamında, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi.​ Toplantıya, Hatay İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı, aynı zamanda Hatay Genç İş İnsanları Derneği (HAGİAD) Başkan Yardımcısı Ali Dablan da katılım gösterdi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, genç girişimcilere tavsiyelerde bulunarak, gençlere rol model olmalarını, onlara kendi başarılarını anlatmalarını istedi. Yerelde etkili olmaları gerektiğine vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, “En büyük potansiyel üniversitelerdir. Sizin için hazine üniversiteler. Hepsi genç, hepsi gelecekte ne yapacağım kaygısında. Onun için bunları teşvik edin. Her ilde en azından bir üniversite var. Girişimcilik kulübü yoksa kurdurtun. Varsa onlarla yakın temas içinde olun. Onları da diğer kulüpler içinde en aktif hale getirmeniz lazım” dedi.
Genç girişimcilerin, birlikte projeler tasarlamalarını isteyen Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB Kamu üzerinde en etkili iş örgütü. Kamu politikalarının tasarlanmasına katkı vermek bizim görevimiz. Türkiye’de herkes girişimciliği keşfetti. Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa burada TOBB’un rolü bir numara” şeklinde konuştu.
Genç Girişimci Kurullarının üyelerini ziyaret etmesi gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Oturduğumuz yerden rol model olamayız. Onların sıkıntılarını, dertlerini, fikirlerini muhakkak sahada ziyaret ederek, dinleyerek öğrenebiliriz. Bölge toplantıları yapmanız lazım” dedi.
Kaynak sıkıntısı olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, stratejik hareket edene çok kaynak olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, sosyal ve yerel medyanın etkili kullanımına da işaret ederek, yapılan çalışmaların bu şekilde duyurulmasının önemine değindi. -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)