Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel Eğitimde Kalite Yükseltmesi…

Milli Eğitim Müdürü ÇERKO’nun

Milli Eğitim Müdürü ÇERKO’nun “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur” sözü damga vurdu.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, hafta başında, özel eğitimde kaliteyi yükseltme amacına dönük bir çalışma yapıldı.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında, “Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı” uygulanıyor. Bu program kapsamında, Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Support to Education Project (STEP)” isimli projesinin açılış ve bilgilendirme toplantısı, 15 Şubat Salı günü Anemon Antakya Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Müberra Özyılmaz, İl ve İlçe Şube Müdürleri, Okul Yöneticileri ve Öğretmenler katıldı.
Toplantı açılış konuşmasında, Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Lisesi Okul Müdürü Ömer Levent Sekban, proje tanıtımını yaparak, projenin süreci hakkında bilgi verdi.
Ardından yapılan konuşmalarda, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, “Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur” sözüne atıfta bulunarak, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve özel gereksinimli öğrencilerin aileleri adına da şükranlarını sundu. -Cemil Yıldız-