Özgür dünya düşlerde kalmasın diye…

Özgür dünya düşlerde kalmasın diye…

Son kitabının imzası için geldiği Antakya’da Gezi Anneleri ile de bir araya gelen Yazar Seray Şahiner’in Ali İsmail Korkmaz Vakfı ziyaretine eklediği ‘niye buradayım’ kısmı, verilebilecek en net mesaj oldu…

Son kitabı ‘Kul’ ile okuyucularıyla buluşan ve bu buluşma noktasında Antakya’ya da gelen Yazar Seray Şahiner, yeni romanında, sayfalardan çıkacakmışçasına canlı bir karakterle tanıştırıyor bizi… Tanıtım bülteninde yer alan kelimeler ise kitabı şu şekilde anlatıyor:
“Bu karakterle birlikte, İstanbul’u bir umut haritası eşliğinde yeniden keşfediyoruz. Arnavut kaldırımlardan havalanıp cemevlerine, camilere, kiliselere varan; dilek ağaçlarına bağlanmış çaputlarla rüzgâra salınmış umutlar… İnsan eliyle kurulmuş çelişkilerin ancak Tanrı eliyle değişebileceğine inananlar, dayanacak kimsesi olmayınca ayakta duramayanlar, dünyaya gölgesinden başka kök salamayanlar, ölülerden başka can yoldaşı bulamayanlar konuşuyor Kul’da. Görülmeden yaşayan bir insanın gördüklerinden bir yaşam kurma özlemi…”
-ANTAKYA BULUŞMALARI-
2006 yılında Varlık Dergisi’nin düzenlediği Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülleri’nde “Gelin Başı” isimli öykü dosyası ile “Dikkate Değer” bulunan Yazar Seray Şahiner’in Antakya ziyaretlerine eklediği buluşmalar ise oldukça duygu dolu anlara şahitlik etti. Gezi sürecinin biriktirdiği acıların orta yerinde duran, Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi Emel Korkmaz ve Abdullah Cömert’in Annesi Hatice Cömert ile bir araya gelen Şahiner, ilk ziyaretine şu mesajı ekledi:
“Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi Emel Korkmaz’la buluştuk. 4 yıldır ilk kez eylem, mahkeme, anma dışında bir buluşma… Biz yine Ali’yi andık…”
Şahiner’in diğer ziyareti de ilk ziyareti kadar duygu dolu oldu, ziyarete ekli mesaj da… “Abdullah Cömert’in Annesi Hatice Cömert’le buluştuk. Birbirimize ve Abdocan’ın hiç eskimeyen hatırasına sarılmak için.. -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)