“Özledik”, diyenler… “Bir gün”, diye ekleyenler…

“Özledik”, diyenler… “Bir gün”, diye ekleyenler…

Helenistik ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan ve dünyaca ünlü bir sayfiye yeri olarak kullanılan Defne’nin Harbiye’sinde, bugünlerde sadece su sesi ve kuşların cıvıltıları var.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan sokağa çıkma yasakları, hayatı kısıtlı hale getiren uygulamalar ve ‘evde kal’ uygulaması kapsamında ertelenenler, her sene bahar ve yaz aylarında binlerce insanın kalabalığına ev sahipliği yapan Harbiye’nin şelaleler bölgesini bu sene derin bir sessizliğe mahkum etti. Bölge sakinlerinin de işaret ettiği Defne’nin Harbiye’sinde, bugünlerde sadece su sesi ve kuşların cıvıltıları var.
Bu konudaki düşüncelerini Antakya Gazetesi ile paylaşan okurların beklentisi de, ertelenen yaşama dair…
H.O. >> Şehrin kalabalığından ve iş hayatının stresinden kaçıp da keyif yaptığımız ender yerlerden biri, Harbiye. ‘Özlemedik’ desek, yalan olur. Aslında şu şartlarda o kadar çok şey özledik ki! Sanırım, her şey yoluna girdiğinde, şelaleler bölgesi, hiç olmadığı kadar kalabalık ağırlayacak bu defa!
G.İ. >> Mangalın kokusu, mezeler, donatılan masalar ve keyifli yüzler… Söyledikçe acıktım! Evlerimizdeyiz, sağlıklıyız, ama hayatlarımızdan çok şey eksiltmişiz, bunu fak ediyoruz. Sanırım şu süreçte herkes hayatı kendince sorgulama şansı bulmuştur. Şükredecek ne kadar da çok şeyimiz olduğunu da. Tamer Yazar