Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özlenen Nevra Serezli, tekrar tiyatroda…

Usta tiyatro oyuncuları, Nevra

Usta tiyatro oyuncuları, Nevra Serezli ve Gökhan Mete’nin başrollerini paylaştığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” Hatay’da seyirciyle buluşuyor.

Nevra Serezli, Gökhan Mete / Nuri Gökaşan, Meral Asiltürk, Önder Atakanlı, Emre Ozan, Meltem Özlevent ve Mehmet Selin Sağdıç’ın rol aldığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu, 10 Şubat Cuma günü saat 20.00’da Meclis Kültür Merkezi’nde ‘perde’ diyecek.

Oyuna dair verilen bilgi şöyle:

“Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir ailenin tek varlığı, torunlarıdır. Ancak, geleneklerine bağlı olan dede, hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile bağlarını kopartır. Yıllar geçtikten sonra, büyükanne, sağlık sorunları nedeniyle yaşamdan ayrılmadan önce torununu son kez görmek isteğine kapılır. Ancak dede, torunun nerede olduğunu bilmediği için, Bir Dilek Tut Derneği’ne, eşinin bu isteğinin yerine getirilmesi için torun rolü oynayacak birileri bulması için başvurur. Kendisine oynanan bu oyunu sorgulamadan kabul eden ve bir yalan içinde yaşamayı acı gerçeğe yeğleyen Büyükannenin dünyası, gerçek torunun boy göstermesiyle yıkılacaktır. Alejandro Casona, İspanya İç Savaşı’nın ardından yazdığı bu oyunda, yalan dünyasının içinde bile iyiliğe sığınmanın bir gereksinim olduğunu vurgulamıştır.”

Ülkemizde daha önce Devlet Tiyatrosu’nda ilk olarak Macide Tanır tarafından sahnelenen oyunun değişik bir versiyonu, Yıldız Kenter’in başrolde oynadığı bir film olarak gösterilmiştir. Nevra Serezli, bu oyunla, 11 yıl sonra sahneye dönmüş ve yedi farklı ödül kazanmıştır.

Tamer Yazar