Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özür borçları var

“Kalp Yarası” dizisinde, Armutlu
“Kalp Yarası” dizisinde, Armutlu Mahallesinin KAPKAÇ ile anılmasına büyük tepki var…

Çekimleri ilimizde devam etmekte olan, ATV ekranlarında yayınlanan Kalp Yarası adlı dizinin 14 Şubat Pazartesi günkü bölümünde, ilimiz Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’nin “Kapkaç” ile anılmasına, mahalleli büyük tepki gösteriyor.

Mahalle Muhtarı Cüneyt Öfkeli başta olmak üzere, mahalle halkı, tanımlamaya şiddetle kaşı çıkarak, “Armutlu Mahallesi’nde böyle bir şey olamaz, olsa da dışarıdan gelenlerin eylemidir. Buna ilk karşı çıkan da mahalleli olur” mesajları verildi.

Armutlu Mahallesi halkı, dizi çekim ekibinden de bu kabul edilemez bu yanlıştan ötürü de “özür” beklentisinde olduğunu duyurdu.

İşte, Armutlu Mahallesi halkının, dizide geçen tanımlamaya tepkileri:

Selva K. Nurel: Haklısınız, sonuna kadar! Kabul edilmez!

Nilüfer Tuncer: Zaten Antakya’yı yansıtmayan bir konusu vardı. Bitiyor galiba…

Züleyha Somm: Kızmakta haklıyız.

Özcan Özçelik: Armutlu’da kapkaç olmaz! Kınıyorum.

Özlem Randa Çiçek: Aynen, ben de aynı şeyi düşündüm. Neden Armutlu diye! Armutlu’da böyle bir şey olsa, en başta Armutlu halkı ayaklanır, yardım eder. Ben de duyduğumda, “saçmalığa bak” dedim ve üzüldüm.

Ali Alev: Evet, hepimiz tepkiliyiz. Öyle bir hakları yok! Kimsenin, Armutlu Mahallemizi lekelemeye ne gücü yeter, ne ömrü!

Hüsam Ekşi: Muhtarım, tabi ki kabul edilemez.

Emre Ali Bsturk: Set, Sümerler’de çekildi. Ama Armutlu diye sözü geçti. Neden öyle yaptılar, anlayamadım. Final oldu zaten, bitiyor.

Bahar İkinci: Haklısın muhtarım.

Nazan Hayat Su Bucak: Doğrusun, haklısın Muhtar Bey. Hiç bir zaman öyle bir olmadı da, görmedik de.

Mehmet Ali Aslan: Karalamak için ellerinden geleni ardına koymuyorlar.

Necmettin Akbay: Armutlu çocuğu olarak kınıyorum. Hatadan geri adım atılmasını acilen bekliyorum.

TC Ferya Akın: Kınıyoruz.

Bedia Sural: Hiç yakışmıyor. Kabul edilemez. İzlemeyeceğiz artık bu diziyi.

Ali Gulbas: Armutlu Mahallesi’nden başka yer yok muydu? Çok kötü oldu. Mutlaka bir özür bekliyoruz.

Aziz Duman: Çekimler bitiyor zaten, bu hafta gidiyorlar.

Ayrancı Yasemin: Ben, Armutlu Muhtarı gibi beyefendi bir adam görmedim. Hem hayırsever, hem de insancıl biri. Armutlu gibi bir yeri karalamak yanlış.

Doğan Eşki: Kesinlikle kabul edilemez. Senaryo kesinlikle yanlış ve iftira niteliğindedir. Kınıyorum. Tarihe saygısı olanlar, şimdiki yaşayanlardan özür dilemeliler. Yahut senaryoda değişiklik yapıp, bu durumu bertaraf edecek başka bir sahne çekmeliler.

Elkan Karaali: Kınıyoruz.

Çiğdem DH: Asla böyle bir şeyi kabul etmiyoruz ve kınıyorum. Kesinlikle bir özür bekliyoruz.

Rasim Doğru: Nereden çıktı bu! Kasımpaşa’da olur bu olaylar!

Nurhan Karyelioğlu: Kınıyorum.

Mehme Nuraydın: Bu, hiç kabul edilemez! Bizim mahallede böyle şeylere rastlanmamıştır.

Selva Özdemir: Çok kınıyorum.

Merih Kara: Biz de, bu dizi olduk olmadık yerde çekim yapıp, yolları kapatıp, işe, okula, eve giden insanları mağdur ettikleri için kınıyoruz. Armutlu halkının yanındayız. Bizler, birlik ve beraberlik içinde yaşayan, dünyaca tanınan bir memleketiz.

Fatih Eskici: Defne ilçemizin Armutlu Mahallesinde çevrilen dizinin bölümünde, kapkaç uygulaması yaptırılıp, Armutlu Mahallesi sakinlerine mal edilir gibi göstermeyi kınıyorum. Armutlu Mahallesi’nde böyle bir kap kaç olayına rastlanmamıştır, olmaz da.

Süheyla Lif: Armutlu halkı, her yaş grubu ile mütevazı, can insanlardır. Hiç bir zaman ne kapkaç, ne de başka çirkin olayla anılmadı, anılamaz. Armutlu halkı her zaman iyiyi, güzeli, doğruluğu ve yardım severliği savunmuştur.

Lale Sultan: Bence, artık her yerde her şey oluyor. Ben böyle bir olaya şahidim. Armutlu halkı böyle bir şey yapmaz zaten. Başka mahallelerden ya da şehirlerden gelip her şeyi yapıyorlar.

Nadir Asla: Arkadaşlar, kapkaç olabilir, velakin Armutlu halkı yapmamıştır. Değerli muhtarımız doğru söylüyor, yapan buralı değildir. Saygılar sunarım.

Ali Eros: Bu sadece bir film!

J Ganim Gülhan: Arkadaşlar, bu dizilerin geneli, toplumu aydınlatma amaçlı değil veya şehirleri tanıtmada değil! Bunun yerine, şiddet ve aile yapılarını bozma eğiliminde!

Zekeriya Aslan: Bu yaklaşım doğru değil. Sonuçta bir dizi çekimi her mahallede olabilir, ama art niyet varsa da bu tartışılır.

Ali Güzel: Zaten ATV! Silmişiz…

Semir Yeşil: Armutlu denildiği zaman, hakikat ve kainat susar, kusura bakmasınlar. Kimse, Armutlu Mahallesi’ne laf atamaz, izin veremeyiz. Her zaman Muhtarımızı tebrik ediyorum. Rabbim seni korusun, yolun daima acık olsun.

Süheyla Kapar Şabo: Ben de çok üzüldüm izlerken. Neden Armutlu Mahallesi denildi ki dizide? Antakya’da kapkaç olayını duymadık! Kötülemekten başka bir şey değil! Bu söylemlerini ciddiye almamak gerek, diyoruz ama… Söylendi maalesef. -Haber Cemil Yıldız-