Palut ve Toksöz Birer Değer, Savaş İse Efsane Başkan…

Palut ve Toksöz Birer Değer, Savaş İse Efsane Başkan…

Hatayspor eski Yöneticisi Mithat Baklacı’dan eleştirilere karşı ilginç yorum

Hatayspor eski Yöneticisi Mithat Baklacı, dün sosyal medyada yer alan Hatayspor’daki teknik direktörün görevden alınması sürecindeki eleştirilere yönelik yorumunda, ilginç saptamalarda bulundu. Baklacı, İlhan Palut ve Aydın Toksöz için “BİRER DEĞER”, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş için de “EFSANE BAŞKAN” yorumu yaptı.
Mithat Baklacı’nın, farklı yorumlara da yol açan ilginç tespiti şöyle:
“Gündeme dair şer cephesi, her fırsatı değerlendirmeye çalışıyor, ama her seferinde elinde patlıyor. Çünkü, geçmişte olduğu gibi, Hatayspor artık rant kapısı değil! Hatayspor üzerinden nemalanma dönemi sona ermiştir.
Bu, Lütfü Savaş ve onun oluşturduğu yönetimler sayesinde olmuştur ve öyle de devam etmektedir.
Aydın Toksöz, bu Kulüp’te karşılıksız emek harcayan, 24 saatini Hatayspor menfaatleri için feda eden bir kişidir. Geçen sene protokol tribününde İlhan Hocamızın saygıdeğer eşine ağza alınmayacak küfürler edildiğinde, İlhan Hocamıza, eş ve çocuğuna siper olan ve küfredenleri bertaraf eden, Aydın Toksöz ve yönetici arkadaşlarıdır. İlhan Hocanın eşine küfredenler, şimdi İlhan Hocaya sahip çıkıyor gibi yapıyor.
Geçen sezon deplasmanda oynadığımız Adana Demirspor maçından sonra İlhan Hoca için ağza alınmayacak sözler söyleyenler ve hocayı istifaya davet edenler, maalesef şimdi hocaya sahip çıkıyor gibi yapıp, yönetim üzerinden Lütfü Savaş’a ve Aydın Toksöz e hakaretler ediyorlar. Lütfü Savaş ve Yönetim Kurulu’nun Hoca ile aldığı karara katılmayabilirsiniz, Yönetimi ve zamanlamasını yanlış bulabilirsiniz. Her düşünceye saygımız var! Ama Aydın Toksöz için yapılmaya çalışılan linç girişimini çok tehlikeli olarak görüyorum. Şiddetle kınıyorum.
İlhan Palut Hocamız, Hatayspor ile beraber önemli bir marka değeri oldu. Hatayspor’dan ayrılması ile bu değerinden hiçbir şey kaybetmez, gider başka takımlarda başarılarına başarı katar. Buna yürekten inanıyorum ve olmasını diliyorum.
Hatayspor rant kapısı değildir ve olmayacaktır. İlhan Palut, çok önemli bir değerimizdir. Aydın Toksöz, çok önemli bir değerimizdir. Lütfü Savaş, efsane başkanımızdır. Hedef, Süper Lig. Hedefe, hep beraber kenetlenerek gidilir.” -Cemil yıldız-