Park’a Saldırı

Park’a Saldırı

Samandağ’daki İsmail Cem Parkı’nda çöp kutuları parçalandı, ağaçlara zarar verildi, banklar kırıldı.

Samandağ ilçesindeki bir parka, kimliği belirsiz kişilerce zarar verildi. Kurtderesi Mahallesi’ndeki parkta bulunan çöp kutuları parçalandı, bazı banklar kırıldı, ağaçlara zarar verildi. Üzücü olay üzerine, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, daha önce de ayuı parka saldırı düzenlendiğini hatırlatarak, buna anlam veremediğinin altını çizdi ve şöyle devam etti:
Sevgili hemşerilerim… Şu anda, Kurtderesi Mahallesi İsmail Cem Parkı’ndayız. Sabah, parkımıza yapılan bir saldırı haberi ile uyandık. Maalesef, bu parkımıza daha önce de bir saldırı olmuştu. Daha önce ağaçlarımız saldırıya uğradı, banklarımız kırıldı. Bugün de, yeni yerleştirdiğimiz bütün çöp bidonları tahrip edilmiş durumda, ağaçların bir kısmına da zarar verilmiş. Yeni yerleştirdiğimiz çöp bidonlarını ise kırmışlar.
Parklarımız, halkımızın ortak malıdır. Bu malzemeler, halkın parasıyla alındı. Bu saldırıları kim, niye yapıyor, bilmiyorum. Ama mahallenin ortasında, ışıklandırması olan bir park olmasına rağmen, bu saldırı oluyor ve kimse görmüyor. Bu durumdan dolayı çok büyük bir üzüntü içindeyim.
Bu saldırılarla ilgili, sadece bu parkta değil, diğer parklarımızda da aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Yoldaki çöp konteynerlerine, yoldaki ağaçlara zarar veriliyor. Ben, bu konuda vatandaşlarımızın duyarlılığını bekliyorum. Samandağ’ımızı, parklarımızı birlikte koruyamazsak, ne parkımız kalır, ne de çocuklarımızın güvenle oynayabilecekleri oyun alanlarımız kalır.”
-YAPILAN, MEMLEKETE İHANET-
Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, parka saldırı olayını polise bildireceklerini, suçluların yakalanmasını isteyeceklerini belirtti ve şöyle devam etti:
“Bu olay ile ilgili Emniyet Müdürlüğü’ne de bilgi vereceğiz. Onlar da gerekli incelemeleri yapacaklar. Bu zararı kim veriyorsa, açıkça ifade ediyorum, bu memlekete ihanet ediyor.
Ben, Belediye Başkanı olarak, canlı yayına katılıp bunu kamuoyu ile paylaşmak zorunda kaldım. Çünkü daha önce de benzer saldırılar oldu. Birileri, ‘kötü niyetle değil de, yanlışlıkla zarar vermiştir’ diye düşündük, ama olayın öyle değil ,organize bir saldırı olduğunu görüyoruz. Park, gerçekten de ciddi anlamda zarar görmüş. Biz, bu parka gözümüz gibi bakıyoruz. Ağaçlara, kendi çocuğumuz gibi bakıyoruz, ama maalesef kendini bilmez kötü niyetli memleket düşmanları, bir şekilde gelip bu değerlerimize saldırıyor.
Parkta her gün temizlik yapıyoruz, ama her gün geldiğimizde, sağda solda çöplerin dağınık olduğunu görüyoruz. Çöp kutuları olmasına rağmen, çöpü çöp kutusuna değil, yerlere atıyorlar.
Buraya, 24 saat belediye personeli dikemem! Vatandaşın, kendi parkına, kendi değerlerine sahip çıkması gerekiyor. Vatandaş, sokağına sahip çıkacak, kaldırımına sahip çıkacak, parkına sahip çıkacak ve sorumluluğunu yerine getirecek. Bu, başka şekilde olmaz.”
Başkan Eryılmaz, vatandaşlardan da bu tür olumsuzluklara karşı duyarlılık beklediklerini bildirdi ve şunları söyledi:
“Yarın öbür gün, birileri gelip bu manzarayı bu şekilde görse, yine bize hakaret edecek. Ancak, eğer biz çalımızı çırpımızı sokağa atarsak, eğer evimizin, bahçemizin, işyerlerimizin önünü temiz tutmazsak, turizm ilçesi Samandağ’da nasıl güzel bir görüntü yaratacağız? Nasıl, insanlara burası bir turizm ilçesi diyebileceğiz? Ben, burada duyarlılık bekliyorum.
Evet, belediye başkanı olarak, ekibimizle birlikte üzerimize düşeni tabi ki yapacağız, ama vatandaşın da sorumluluğu var. Vatandaşlarımızın da bu anlamda sorumluluğu yerine getirmesi, zarar verdiğini gördüğü anda müdahale etmesi gerekiyor. Çünkü bu, halkımızın ortak malı. Ben, bunları kendi paramla almadım. Bunları, halkın parası ile aldım, ama darmadağın etmişler. Söyleyecek söz bulamıyorum. Çok üzgünüm.”
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)