Parke Yola Asfalt Yama!

Parke Yola Asfalt Yama!

Defne Belediyesi ekipleri, ilçenin Harbiye yolu üzeri BP civarındaki parke kaplı yoldaki çukurları asfaltla kaplıyor. Bir hizmet ortaya konuyor konmasına da “Parke yola asfalt ne kadar uyar?” sorusunun cevabı, muamma!

Defne Belediyesi Fen İşleri ekipleri, iki gündür, BP arkasındaki yolda çukurları doldurma ve onarma çalışması yapıyor. Bölge sakinleri, çalışmadan memnun. Ne var ki yapılanın köklü bir hizmet olmaması eleştiri konusu olurken, Defne Belediyesi yetkilileri de anılan yollarda daha sonra doğalgaz ile HATSU kazıları yapılacağı, bu nedenle de bu kazılar tamamlanıp çukurlar kapatıldıktan sonra anılan yolun komple asfaltla kaplanacağını belirtiyor.

Defne Belediyesi yetkililerinin mantık kuralları içinde kabul edilebilir bu açıklamalarına rağmen, halı hazırda parke yolu asfaltla onarmalarının estetik yönden çirkinlik oluşturacağı belirtilerek, bu yöntem eleştiriliyor. Bu arada Defne Belediyesi ekiplerinin başlattığı bu çalışmanın, Şeyh Yusuf Hekim Türbesi ile Atlantis Yüzme Havuzu’na kadar uzanacağı, yollardaki tüm çukurların kapatılacağı kaydedildi. -Haber/Cemil Yıldız-