Parklarda Dezenfekte Çalışması

Parklarda Dezenfekte Çalışması

İskenderun Belediyesi’nden izin öncesi çocuklara küresel salgın tedbirleri

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 20 yaş altı gençler ve çocukların normalleşme süreci ile birlikte belirli aralıklarla dışarı çıkabileceklerini hatırlattı, bu amaçla parklarda, çocuk oyun alanlarında dezenfekte çalışmaları başlattıklarını bildirdi.
İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Tosyalı’nın talimatı ile bir süredir sokağa çıkmaları kısıtlanan 20 yaş altı gençler ve çocuklara hafta içi verilecek izin dolayısıyla şehirdeki tüm parklarda dezenfekte çalışmaları başlattı.
Parklarda dezenfeksiyon çalışmaları büyük bir titizlikle devam ettiğini belirten Başkan Tosyalı, “14 yaş ve altı çocukların 13 Mayıs Çarşamba günü; 15-20 yaş arasındaki gençlerin ise 15 Mayıs Cuma günü, 11.00-15.00 saatleri arasında dışarı çıkmalarına izin verilecek. Çocukların ve gençlerin parklarda ve yeşil alanlarda güzel vakit geçirmeleri için çalışmalara başlayan ekiplerimiz parklar ile içerisinde bulunan oyun gruplarını korona virüs salgınına karşı detaylı bir şekilde ilaçlayarak dezenfekte ediyor” dedi.
Başkan Tosyalı, “Salgın nedeniyle uzun süredir sokağa çıkmaları kısıtlanan gençlerimiz ve çocuklarımız hafta içi belirlenen gün ve saatlerde dışarı çıkacaklar. Çocuklarımızı ve gençlerimizi korona virüse karşı korumak amacıyla ekiplerimiz şimdiden parklarda çalışmalara başladı. Şehirdeki tüm parklar, ekiplerimiz tarafından büyük bir titizlikle dezenfekte ediliyor” dedi. Mehmet ÖZGÜN