Parlar’dan 99.yıldönümü Mesajı:

Parlar’dan 99.yıldönümü Mesajı:


Halkımızın Yanındayız…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Partisinin 99. kuruluş yıldönümü mesajında, CHP’nin sadece ismen değil, ideolojik olarak da her zaman halktan yana olduğunu söyledi. Atatürk’ün sözlerini hatırlatan ve Türkiye’deki iki büyük eserden bir tanesinin CHP olduğunu kaydeden Başkan Parlar, şöyle dedi:
“9. Ordu Müfettişi göreviyle Samsun’a çıktıktan sonra, halk için mücadele edip yılmayan, halkı yüce bilip, halka dair duruşunda tehditlere aldırmayan, halkına olan sevdasından rütbeleri sökülünce kahrolmayan ve halkın sinesine dönmeyi en yüce makam sayan bir ruh vardır. Bu ruhun iki büyük eserinden biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu eserleri şaheserlere çevirmek için Cumhuriyet Halk Partisi olarak 99. yılımızda da ayçiçeklerinin yüzünü güneşe çevirdiği gibi, yüzümüzü daha da fazla halkımıza çeviriyoruz. Ne yaparsak, önce halkı düşünerek yapıyoruz. Sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi oluyoruz.
Bir asra yakın mazimiz, siyaseti halkı için şahsi beklentiden uzak yapanlara mihmandardır. Bu büyük çınarın gölgesindeki her adımımız ise gelecek nesillerin önümüze getirecekleri bir imtihandır. İktidara giden yolda, öncelikle Ulu Önderim ve Genel Başkanım Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve kaybettiğimiz Partililerimizi saygıyla anıyor, tüm örgütümüze tebriklerimi sunuyor, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.”
-Mutlu Yanık-