Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Payas’lı öğrenci velisi iddiası:

Çocuklarımız güvende değil! Payas

Çocuklarımız güvende değil!

Payas ilçesinde ikamet eden ve Atatürk Ortaokulu velilerinden olan Savaş Alparslan, çocuklarının okulda güvende olmadığını iddia etti.
Atatürk Ortaokulu öğrencisi E.T.A.’nın babası Savaş Alparslan, okulda çarpma sonucu serçe parmağı kırılan oğlunun uzun süre öylece okulda bekletildiğini ve sonrasında ise yanına herhangi bir refakatçi verilmeden okuldan salındığını iddia etti.
Veli Savaş Alparslan’nın iddiaları şöyle:
“Oğlum, 20 Şubat 2019 Çarşamba günü okulda sağ elinin serçe parmağını kırmış. Saat 08:15 civarında sıraya parmağını çarpmış, serçe parmağı belirgin bir şekilde diğer parmaklarından arası açılacak şekilde ayrılmış. 08:20’de öğretmeni görüyor, önemsemiyor ve sınıfta ders anlatıyor, bizleri de aramıyor. Ders bitişi, 09:00’da, eşimi arıyor ve ‘sıraya çarptığı parmağı acıyor’ diyor. Eşim de ‘sağlık ocağına götürün, ben eşimi arayayım’ diyor. Sonrası, yanında kimse olmaksızın, çocuğumu müdür yardımcısının odasına gönderiyor. Müdür yardımcısı, parmağın şeklini görünce, ‘Bu ortopediste görünmeli’ deyip eşime bilgi veriyor. Eşim de kız kardeşinin okula gelip çocuğu teslim alacağını söylüyor. Müdür yardımcısı da, çocuğuma teyzesinin geleceğini söyleyip okulun dışına yönlendiriyor ve refakatiz bir şekilde çocuğu gönderiyor. Eşimin kız kardeşi, oğlumu, eli havada ve tek başına okulun bahçe kapısında bekler buluyor. Sonra benim haberim oluyor. Dörtyol Devlet Hastanesi Acil’e, oradan ortopedi servisine götürdüm ve kırık teşhisi yapıldı, eli alçıya alındı.
Okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmeni dahil, bu sorumsuzluktan zerre haya duymuyorlar. Bu sorumsuzluk zinciri hakkında okul idaresi ile yaptığım görüşmede bana cevaben, ‘şikayetçi olabileceğimi’ söylediler. Ben de ilgili yerlere gerekli şikayetlerimi yaptım. Hiçbir eğitim kurumunda bu tür uygulamaların olmasını tasvip etmediğim gibi, diğer çocukların da benzer bir duruma muhatap kalmamaları adına olayın takipçisi olmaya devam edeceğim.”
-Cemil Yıldız-