Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Payas’ta,

10 Yılda 1800 Kadına

10 Yılda 1800 Kadına İş Garantili Meslek

Ankara’daki “Hatay Birlik Vakfı” Projesi, Japonya destekli

Ankara’daki Hatay Birlik Vakfı girişimiyle, ilimiz Payas ilçesinde, ilçe belediyesi ile işbirliği içinde, her yıl 180 olmak üzere, 10 yılda toplam 1800 kadın “iş garantili” olarak meslek edindirilecek. Projeyi açıklayan Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, Payas Belediyesi ile birlikte hazırladıkları “Hataylı Kadınlara Meslek Edindirme Projesi”nin Japonya Büyükelçiliği’nce onaylandığını ve taraflarca sözleşmenin imzalanarak yürürlüğe girdiğini bildirdi. Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, proje ile ilgili şu bilgiyi verdi: “Bundan böyle Payas’ta ,10 yıl boyunca, Payas Belediyesi tarafından temin edilen yerde,

her yıl 180 kadınımıza eğitim verilerek meslek edinmeleri sağlanacak. Bu konuda bizleri destekleyen Japon Büyükelçisi ve Proje ekibine, Payas Belediye Başkanı ve Proje ekibine, Şerif Tosyalı’ya, Hatay Vakfı ve Proje ekibine ayrı ayrı teşekkür ederim.
Önümüzdeki günlerde, Büyükelçi ile birlikte, Hatay’da bu projenin tanıtımını yapmayı düşünmekteyiz. Tarihi bağları bulunan bu iki ülkenin dostluk bağlarını güçlendirmek istiyoruz. Güzel Hatay’ımıza ve Hataylı kardeşlerimize faydalı olmaya çalışıyoruz.
Bizlere bu desteği veren siz değerli hemşerilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu projenin, hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
-Cemil Yıldız-