PCR vermede büyük sıkıntılar çekiliyor

PCR vermede büyük sıkıntılar çekiliyor

BASK il Başkanı Gül, pandemi sürecinde yaşanan aksaklıklara dikkat çekti, sağlık müdürünü eleştirdi

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilcisi Gül, pandemi sürecinde yaşanan aksaklıklara dikkat çekti bu konuda İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ı eleştiri yağmuruna tuttu.
Gül, vatandaşlar, çocuklar, öğrenciler, yurtdışına gideceklerin hepsinin aynı alan da pcr verdiğini, sağlıklı olanların da maalesef hastaneden bulaş olduğunu söyledi ve Sizin sağlık hizmeti verme anlayışımız bu mudur?” dedi.
Gül, açıklamasında, “İlimizde okulların açılması ile beraber covid-19 testleri sayısı fazlası ile artmıştır. Lakin il sağlık müdürü lütfedip bir gün bile bu halkın ne çektiği, çalışanlar hangi şartlarda zorluklarda hizmet vermeye çalışıyor diye hiç merak etmedi” dedi.
Tedbir yok …
Konuşmasının devamında Gül; “Geçtiğimiz gün Hatay Eğitim Araştırma Hastanesinde vatandaşlar adeta zulme uğramışlardır. Biz kendilerine problemi önerilerimizle sendika olarak acilen çözüm noktasında çalışma yapılması gerektiğini ilettik. Vatandaşlar pcr vermede büyük sıkıntılar çektiler. Bir o kadarda kuyruklar oluştu ama bizim acilden sorumlu başhekim yardımcısı ortalıkta yok! Sağlık Müdürü yok!
Sayın Valim, Sayın Cumhurbaşkanımız halka hizmet etmesi için bu insanları görevlendiriyor, ama bunlar üç maymunu oynuyorlar. Geçtiğimiz gün yaşanan, vatandaşın 1.5 saatte acile müracaat için fiş kestiremediği kameraların izlenmesi halinde görülecektir. Ama tedbir var mı? Yok..! Vatandaşlar çocuklar öğrenciler yurtdışına gidecekler hepsi aynı alan da pcr veriyor. Sağlıklı olanlar da maalesef hastaneden bulaş oluyorlar. Sizin sağlık hizmeti verme anlayışımız bu mudur?” dedi
Vatandaş riske atılmamalı …
Gül konuşmasının sonunda; “Sayın valimizin acilen bu duruma müdahale etmesi gerekmektedir hasta olmayan insanların bulaş riski olmadan şehrimizin, Sümerler Mahallesine, Bağrıyanık Mahallesine ve Cumhuriyet Mahallesine ve eski Devlet Hastanesinde (HEA Hastanesi Ek Hizmet Binası) pcr vererek bulaş riski olmadan hizmet verilmesini öneriyoruz. Hem vatandaşlar acil sağlık hizmetini daha hızlı alsınlar hem de öğrencilerimiz riske atılmasınlar klimalı odalarda yüksek maaşla sadece Fildişi kulelerden hizmet ettiklerini sanmasınlar gerçekleri biraz görsünler” dedi. Mehmet ÖZGÜN