Peyzaj güzel de, reklamlar!

Peyzaj güzel de, reklamlar!

Kent genelinde çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin Aalen Alanı’nda hayata geçirdiği düzenleme memnuniyet yaratırken, aynı alana ekli reklam panolarının yarattığı işgal ise eleştiri konusu oldu.

Defne ilçesi Aalen Alanı’nı estetik bir görünüme kavuşturan Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin son çalışması vatandaştan tam not aldı. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, şehrin simgeleşmiş alanlarından birisi olan Aalen Alanı’na damla sulama sistemi döşeyerek, bitkilendirme çalışması gerçekleştirdi.
Çalışmaların tamamlanmasıyla alana yeni ve güzel bir görünüm kazandırılırken, vatandaşın eleştirisi, bitmiş düzenlemenin dört bir köşesine konmuş reklam panoları üzerine oldu.
Bu konuda konuşan Defneli bir vatandaş, şunları söyledi:
“Her şey güzel olmuş ama… Bu kadar güzel bir peyzajın her bir tarafına şu reklam panolarını yerleştirmişiz ya! Olmamış! Çirkin durmuş! Ne gerek vardı? Burası, bakıp da keyif alacağın bir yeşil alan olmalı. Ama biz, her noktayı para kazanabileceğimiz billboard gibi görüyoruz. Asi Nehrini, sokakları, kaldırımları, meydanları! Sonuç da ortada!”
Tamer Yazar