Pitbul Köpek Alındı

Pitbul Köpek Alındı

İlimiz Defne ilçesi Samankaya Mahallesi’nde, başıboş bulunduğu belirtilen bir pitbul köpeğin, ısrarlar sonrasında yetkililerce alındığı bildirildi.
Samankaya Muhtarı Mehmet Reyhan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili önce sitemlerde bulundu, son olarak da dün öğle saatlerinde setğin yerine getirildiği bilgisini verdi.
Samankaya Muhtarı Mehmet Reyhan’ın mesajları, iki kategoride şöyle gerçekleşti:
“Hatay’ın Defne ilçesi Samankaya Mahalle Muhtarıyım. Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak defalarca kayıt bırakmama ve Barınak Müdürünü arayarak rica etmeme, mahallemizde bulunan kırma pitbul köpeğin saldırgan olduğunu bildirmeme rağmen… Diğer köpekleri ısırmasını, yaşlılara saldırmasını ve bugün engelli bir kardeşimize saldırdığını bildirmek istedim. Bunları da kayıtlarda söyledim, ama bizi hiçbir şekilde takmadılar. Birilerine zarar gelmesi mi gerekiyor? Yetkililere sesleniyorum! Saldırgan köpeğin bir an önce alınmasını rica ediyorum. Bunlar yetmezmiş gibi, 2 gün önce bir araç dolusu köpeği mahallemizin yakınlarına bırakıp gittiler. Hayvan sevgisi var bizde, insanlarımız da elinden geldikçe yemek olsun, şu olsun, kışın battaniye bile çıkaranlarımız var! Ama bu hayvanların bu şekilde bırakılmaması ve bu durumun da olmaması gerektiğini bildirmek isterim.”
Mahalle Muhtarı Mehmet Reyhan, dün öğle saatlerinde ise amacına ulaştığını bildirirken, şunları yazdı:
“Mahallemizde bulunan saldırgan kırma pitbul köpeği, Büyükşehir Belediyesi barınak ekipleri tarafından alınmıştır. Emeği geçen, bu konuyla ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-