Plaket haketti, ama alamadı!

Plaket haketti, ama alamadı!

Zira şampiyonun iki kolu da yoktu!

Avrupa Para Tekvando Şampiyonası’nda birinci olan, Antakyalı bedensel engelli karateci Sabit Köse, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Hatay ASKF ortak organizasyonunda “Hatay’ın En Başarılı Sporcuları” arasında gösterildi ve plaket hak etti. Ancak iki kolu da olmadığı için plaketi kendi eline alamadı.
Pazar günü sabah, Sümerler halı sahadaki törende Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, iş kazasında her iki kolunu da kaybeden bedensel engelli karateci Sabit Köse’ye plaketini vermek üzere platforma çağırdı. Ancak İl Müdürü Şensöz, plaketi başarılı sporcunun eline veremedi. Zira sporcunun iki kolu da yoktu. Dolayısıyla, bir kız sporcu çağrıldı ve kendisi adına plaket, sporcu genç kıza teslim edildi.
KENDİME GELEMEDİM
Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz’e, Sabit Köse’ye verdiği plaket konusundaki duygularını sorduk. Şensöz, “Çok başarılı, gurur duyduğumuz bir sporcumuz. Plaketini eline veremediğim için üzüldüm. Çok çok etkilendim. 15 dakika kendime gelemedim” açıklaması yaptı.
SABİT KÖSE KİMDİR?
47 yaşındaki Antakyalı karateci Sabit Köse, kısa bir süre önce Avrupa Para Taekwando Şampiyonası’nda Türkiye birincisi oldu. Köse, Çin’de yapılacak olan Para Tekvando Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak için de ter döküyor.
Sabit Köse, yaklaşık 28 yıl önce, inşaatta çalıştığı sırada geçirdiği iş kazası sonucu iki kolunu da kaybetti.
Bedensel engelli sporcu Sabit Köse, 2011 yılında Rusya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük, 2018 yılında Bulgaristan’daki Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik, 2019 yılında Antalya’da katıldığı Dünya Şampiyonası’nda üçüncülük ve en son geçen ay içerisinde İstanbul’da düzenlenen Avrupa Para Tekvando Şampiyonası’nda da birincilik elde etti. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)