Polis Memuru Bebeği, SMA Hastası…

Polis Memuru Bebeği, SMA Hastası…

Minik Beyazıt İçin Kampanya

Hatay Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan bir polis memurunun bebeği, SMA hastası. Beyazıt adlı bebeğe yardım için, Valilik izni ile bağış kampanyası başlatıldı.

Hatay’da görevli Polis Memuru Şükrü Eser’in minik oğlu Beyazıt Eser, küçük yaşta teşhisi konulan SMA Tip-1 hastalığının tedavisi için kendisine uzanacak yardımları bekliyor. Hastalığın tedavisi için gereken 19 Milyon TL’nin toplanabilmesi için aile tarafından bir banka hesabı açıldı. Paylaşımı, HESOB Başkanı Kadir Teksöz yaptı.
İskenderun’da görev yapan Polis Memuru Şükrü Eser’in oğlu için zaman giderek daralıyor. Aile, yardımseverlerden, mübarek Ramazan ayında kendilerine yardım etmelerini ve evlatlarının da hastalığı yenebilmesini umutla bekliyor.
BABA YARDIM BEKLİYOR
SMA Tip 1 hastası Beyazıt Eser’in babası Şükrü Eser, oğlunu sağlığına kavuşturacak ilaca erişebilmek için yardım çağrısında bulunurken şunları söyledi:
“Oğlum, gözlerimin önünde kayıp gidiyor. Hastaneye yattı, uzun süre göremedim. İnsan, çocuğundan ayrı bir günde bile kahrolurken, ben aylarca görmedim. Çocuğumu rahatça öpüp koklayamıyorum. Yurt dışında, tedavide kullanılan ‘Zolgensma Gen’ adlı bir ilaç var. Bu ilacın maliyeti de 2,4 milyon dolar. Benim hala umudum var. Beyazıt’ımı yaşatmak istiyorum. Tek hayalim, tek duam, oğlumu yaşatmak. Onun ayağa kalktığını, sağlıklı nefes aldığını görmek istiyorum. Oğlumun, arkadaşları ile parka gidip oynamasını, koşmasını istiyorum. Mübarek Ramazan ayında lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.”
Aile adına Vakıflar Bankası’nda açılan yardım hesabına isteyen vatandaşlar yardım edebiliyor. Yardımlar, TR25 0001 5001 5800 7312 9815 88 numaralı İBAN hesabına yapılabiliyor. -Cemil Yıldız-