Polis sayesinde barış ve huzur içerisinde yaşıyoruz

Polis sayesinde barış ve huzur içerisinde yaşıyoruz

Milletvekili Öntürk’ten Polis Haftası kutlama mesajı

Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk 4-10 Nisan Polis haftası ve 10 Nisan Polis Günü’nün 172. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
“Herkesin Polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır” diyen Milletvekili Öntürk mesajında şunlara yer verdi: “Emniyet Teşkilatımızın ve polislerimizin kuruluşunun 172. Yıl dönümünde de 04-10 Nisan polis haftası ve 10 Nisan polis günü kutlu olsun. Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bu güne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan polislerimizin sayesinde ülkemizde barış ve huzur içerisinde yaşıyoruz. Her anlamda köklü bir deneyime ve birikime sahip olan emniyet teşkilatımız, modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip şartlarda başarı ile hizmet vermektedir. Demokratik düzenin, temel hak ve özgürlüklerin korunması huzur ve güven ortamının, kamu düzeninin sağlanması gibi önemli görevler üstlenen polislerimiz, anayasa ve yasalara bağlılıkla, yerine getirdiği göreviyle halkımızın da takdirini kazanmıştır. 172 yıl boyunca kendini sürekli olarak yenileyen ve geliştiren emniyet teşkilatımızın, hizmetlerini başarıyla sürdüreceği, daha nice yıllarda değişim ve gelişime açık, alt yapısını güçlendiren hizmetlerinde çağın gerektirdiği teknolojiyi kullanan bir yapıyla halkına hizmet edeceğine milletçe inancımız tamdır. Ülkemizdeki güven ve huzurun baki kalması için tüm emniyet teşkilatı ve polislerimize karşı vatandaşlık görevlerimizi en iyi bir şekilde yerine getirerek onlara her zaman destek ve yardımcı olmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, emniyet teşkilatımızın tüm çalışanlarına ve polislerimize sağlık mutluluk, gazilerimize uzun ömürler dilerim. Vatan millet bayrak uğruna canları ve kanlarıyla sulayarak mukaddes kılan tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm meslek mensuplarımıza Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet teşkilatımızın ve polislerimizin Polis Haftası ve Polis Günü kutlu olsun.” -Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 1 times, 1 visits today)