Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polis ve askere halk desteği

İskenderun’da iş dünyası; Sahil

İskenderun’da iş dünyası; Sahil Güvenliğe BOT, Polise 6 araç ile 1 DRONE bağışladı

İskenderun’da hayırsever iş insanları desteğiyle ilçe polis ile sahil güvenliğe araç desteğinde bulunuldu

İskenderunlu, hayırsever iş insanları tarafından Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanlığı’na hibe 1 kontrol botu ile İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 6 adet araç ile 1 adet drone bağışı yapıldı. Pazartesi günkü bağış törenine Vali Rahmi Doğan da katıldı.
Sahil Güvenlik Komutanlığında düzenlenen törene Vali Doğan’ın yanı sıra, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Suzan Şahin, İSTE Rektörü Tolga Depci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İskenderun OSB Erol Ayhan Tosyalı, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Gündüz Arısoy, MMK Metalürji Genel Müdürü Deniz Kvasov, Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci, Yazıcı Demir Çelik Sanayi ve Turizm Ticaret Şirketi Müdürü Osman Gözükara ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmalarıyla devam etti.
Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, konuşmasında şunları söyledi:
“Deniz ticaretinde önemli bir yere sahip İskenderun Körfezi’nde ve sorumluluk sahamızda görev yapacak bu botun komutanlığımıza kazandırılmasında bizlere verdikleri desteklerden dolayı başta Sayın Valimiz Rahmi Doğan olmak üzere bot alım sürecinde bizlerle aynı şevk ve heyecanı paylaşan Sayın İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek’ ile katkıda bulunan iş insanlarımıza teşekkür ederiz.”
İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş de Vali, İskenderun Kaymakamı ile destekte bulunan iş insanlarına içten teşekkürlerini bildirdi.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden konuşmasında özetle şöyle dedi:
“Sağ olsun iş insanları hangi konuda kendilerine gittiysek bizleri kırmadılar. Bu Türkiye’de bir ilk Sahil Güvenlik Komutanlığına bot kazandırmak bizlere nasip oldu.
Arkadaşlar tek tek teşekkür etti, ama hiçbir zaman bizleri kırmayan iş insanlarına, Sayın Vekillerimize, mesai arkadaşlarıma ve Sayın Valimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.”
Hatay Valisi Rahmi Doğan da, törende şunları söyledi:
“Hatay aslında alışık olduğu günlerden birisini yaşıyor. Hatay’ın cömertliği Hatay’ın kalenderliği burada tekrar tezahür etti. Öncelikle katkıda bulunan tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerek Türk Silahlı Kuvvetleri’mize gerekse Emniyet ve Jandarmamıza Sahil Güvenliğimize yeteri kadar bütçe ayırdığı gibi biraz önceki konuşmalarda ifade edildiği gibi son 20 yılda teçhizat bakımından, gemi ve donanım bakımından nereden nereye geldiğimiz aşikâr. Ancak coğrafyanın çok zor olması buradaki ihtiyaçların çok fazla olduğunu göstermektedir. Biz kıyaslamaya kalktığımızda civar ülkelerle gerçekten son yıllar da çok ciddi anlamda bir atılım yaptık. Ama iş insanlarımız cömert Hataylı insanlar bu konuda bize destek sağlıyorlar. Ben buradaki desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına şükranlarımı sunuyorum. Hatay Amanos Dağları gibi bir zorlu coğrafyanın içerisinde yer alan bir il. Dün itibariyle kamuoyuyla paylaşıldı, 4 terörist daha etkisiz hale getirilerek neredeyse yok denecek hale getirildi terör örgütü. Bu hem Hatay için hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti için büyük başarı Amanos Dağları’nın tamamen terörden temizlenmiş olması, hem ekonomimiz açısından hem de turizm açısından bu bölgede yaşayan insanlar refahı ve huzuru açısından önemli bir adım. Yıllardır burada mücadele eden yiğit kahraman Türk evlatları bunun üstesinden geldiler, bundan sonrasında da üstesinden gelmesini bileceklerdir. Ben buradan tüm güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum. Hatay halkı gerçekten çok cömert. Emniyetimize Sahil Güvenliğimize bağışlanan bot var araçlar var. Türkiye genelinde Sahil Güvenliğe yapılan ilk bağış. Hayırlı uğurlu olsun diyorum, kazasız belasız görevler vazifeler diliyorum buraya katkıda bulunan tüm insanlarımıza Türkiye Cumhuriyeti adına da şükranlarımı sunuyorum, saygılar sunuyorum.”
Tören, hayırsever iş insanlarına protokol tarafından plaket takdim edilmesinin ardından, hibe edilen araçların incelenmesi ile son buldu. -Cemil Yıldız-