Polis ve Bekçiler Hizmette Sınır Tanımadı

Polis ve Bekçiler Hizmette Sınır Tanımadı

Sokağa çıkma yasağı süresince, tüm ihtiyaçlarını karşıladıkları vatandaşlardan tam not aldılar …

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının başlamasıyla Antakya’da emniyet birimleri, yaklaşık 1000 ailenin çeşitli ihtiyaçlarını karşıladı.
Antakya Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile çarşı ve mahalle bekçileri, İçişleri Bakanlığınca 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta, il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından, vatandaşlarca talep edilen ihtiyaçları karşılamak için seferber oldu. Ekipler, mahalle muhtarlarıyla beraber yaklaşık 1000 ailenin evine ekmek ulaştırdı. Vatandaşların ilaç ve diğer çeşitli ihtiyaçları da karşılanırken, hastaneye gitmesi gerekenler de ekiplerce götürüldü. Mahallelerde ekmek dağıtımlarına eşlik eden polis ve bekçiler balkonlarında oturan vatandaşlar tarafından alkışlarla desteklendi.
Biten tansiyon aleti pili hemen temin edildi …
Hatay Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekiplerine de Defne ilçesinde yaşlı bir vatandaşın tansiyon aleti pilinin bittiği ihbarı geldi. Harekete geçen ekipler, temin ettikleri pili Saadettin Köylü’nün evine ulaştırdı. Köylü ve ailesi ekiplere teşekkür etti.
Polis Reyhanlı’da çöpleri topladı …
Reyhanlı ilçesinde sokağa çıkma yasağı sebebiyle görev yapan polis memuru çevre temizliği yaparak örnek davranış sergiledi. Polisin bu davranışı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Yasak kapsamında güvenlik güçleri hem vatandaşlara yardımcı oldu hem de yasağın uygulanması noktasında kontrolleri sağladı. Reyhanlı’da devriye görevi yürüten polis memuru, caddeye atılmış olan çöpleri toplayarak çevre temizliği yaptı, bu hareketiyle gönülleri fethetti.  Mehmet ÖZGÜN