Polisten 2 saatlik genel arama ve kontroller

Polisten 2 saatlik genel arama ve kontroller

Aranan 5 Kişi Yakalandı, 3 Tabanca Ele Geçti

Hatay Emniyeti, hafta içinde İskenderun ile Antakya-MKÜ’nün kampüs bölgesinde, genel asayiş ve güvenliği sağlama amacıyla 2 saatlik bir kontrol arama çalışması yaptı.

İlimiz genelinde genel güvenlik ve asayişin sağlanması, genel sağlık açısından risk teşkil eden yasadışı fiillerin engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi, yakalanması, terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla, 21Eylül Çarşamba günü 22.00-24.00 saatleri arasında, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, Mustafa Kemal Üniversitesi kampüs bölgesinde “Huzur Uygulaması” gerçekleştirildi. Uygulama kapsamında, 7 işyeri ve 5 araca idari işlem uygulanırken, çeşitli suçlardan aranan 2 şahıs yakalandı.

Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 21 Eylül Çarşamba günü, aynı gün ve aynı saatlerde, gece 22.00 ile 24.00 arası olmak üzere, bu kez İskenderun’da 35 bölgede eş zamanlı yapılan “Genişletilmiş Alan Uygulamasında” 1918 şahıs sorgulandı. Sorgulamalar sonucunda, 2’si aranan olmak üzere 5 şahıs yakalanırken, 3 yoklama kaçağı şahsa da tebliğde bulunuldu.

Bu arada169 promil alkollü bir araç sürücüsüne adli işlem yapılırken, 774 araç ve 409 motosiklet sorgulandı, 7 araca idari trafik cezası kesildi, 1 araç ve 1 motosiklet trafikten men edildi.

Yapılan uygulamada;

▪️3 adet tabanca,

▪️3 adet şarjör,

▪️6 adet fişek,

▪️5 gram esrar ele geçirildi.

-Haber/Cemil Yıldız-