Polisten kaçan minibüs bariyerlere çarptı:

Polisten kaçan minibüs bariyerlere çarptı:

1 ölü 25 yaralı

Antakya çevre yolunda, sürücüsünün polisin “dur” ihtarına uymayıp kaçtığı sırada üst geçitte bariyerlere çarpan minibüsteki yabancı uyruklulardan biri öldü, 25’i yaralandı …

Dün sabah erken saatlerde meydana gelen olayda, alınan bilgiye göre, sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 31 ATZ 24 plakalı minibüs, Antakya – Altınözü Kavşağı’nda devriye görevi yapan polis ekipleri tarafından şüphelenilmesi nedeniyle durdurulmak istendi. Sürücüsünün polisin “dur” ikazına uymadığı minibüs, Narlıca Mahallesi’nde ara sokaklara girdikten sonra çevre yolunun Reyhanlı ilçesi istikametinde kaçarken Narlıca Üst Geçidi’nde bariyerlere çarptı.

Kazada, minibüste bulunan ve yasa dışı yollarla Suriye sınırından geçtiği belirlenen gruptan bir kadın hayatını kaybetti, çoğunluğu çocuk 25 kişi yaralandı. Sağlık ekiplerince Antakya’daki değişik hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kazada ölen ve yaralananların uyrukları ve kimliklerinin tespit edilmesine çalışıldığı belirtildi. Olay sonrası üst geçitten atlayarak kaçan sürücünün yakalanması için de çalışma başlatıldığı ifade edildi.  Kaza nedeniyle trafiğe bir saat kapalı kalan üst geçidin, aracın kaldırılmasının ardından yeniden ulaşıma açıldığı bilgisi verildi.

-AA-