Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Prof. Dr. Özdemir’den 12. Yeni Kitap: ‘Son Davet Kur’an Tercümesi'”

Antakyalı hemşerimiz ve Eskişehir

Antakyalı hemşerimiz ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli öğretim üyesi olan Prof. Dr. Gazi Özdemir’in “Son Davet Kur’an Tercümesi” adlı 12. kitabı yayınlandı. Özdemir, tanınmış bir Kuran araştırmacısı ve yazar olup, tıp doktoru olarak mesleğinin yanı sıra lise çağından bu yana 60 yıldır Kur’an’a özel bir ilgi duymaktadır.

Prof. Dr. Gazi Özdemir kimdir?
Gazi Özdemir, Gazetemiz yazarı ve aynı zamanda tanınmış bir Kuran araştırmacısıdır. Lise çağından beri Kur’an’a olan ilgisiyle bilinir ve şimdiye kadar “Son Davet Kur’an Tercümesi” dahil olmak üzere toplamda 12 kitabı yayınlanmıştır. Son kitabında, “Kur’an, İncil, Tevrat: Ortak Olan ve Olmayan Muhkem Kurallar” adlı eseriyle Allah’ın Hz. Muhammed, Hz. İsa ve Hz. Musa aracılığıyla tüm insanlara indirdiği 3 vahiy kitabında bulunan Muhkem Kuralları incelemiştir. Ayrıca, her üç kitapta ortak olan kuralların yanı sıra sadece Kur’an’da, sadece İncil’de ve sadece Tevrat’ta bulunan özel Muhkem kurallarını da ele almıştır.

Bu kitabı ile her bir vahiy kitabının Allah kaynaklı olduğunu, ancak birbirinden farklı Muhkem Farz kurallarına sahip olduğunu belgelemiştir. Özdemir, gelirlerinin Eskişehir Tıp Fakültesi öğrenci bursu veren Prof. Dr. Necla Özdemir Vakfı’na aktarılacağını belirtmiştir. – Adil yEŞİLDAĞ-